Hvězda nad arabským peklem

Monika Wurmová, Nakladatelství BRÁNA  2018   -   www.brana-knihy.cz

 Přečteno jedním dechem - neskutečně realisticky a dobře napsáno. Zjistíte, jak hluboké může být peklo na zemi bez špetky lidskosti i v "moderní" současnosti.

Hvězda nad arabským peklem

Monika Wurmová, Nakladatelství BRÁNA 2018 - www.brana-knihy.cz


      Utekla jsem do druhého kouta, ke dveřím, na které jsem začala jako o život bouchat. Precizně vedeným kopnutím jsem se je snažila vyrazit, zatímco neznámý se svíjel na zemi. Nenadával. Tedy aspoň zatím. Můj křik a údery přivolaly rozzuřenou dozorkyni.

     "Chci jít na samotku!", prohlásila jsem hrdě a odplivla jsem si do strany, jen co se nasoukala do provizorních dveří. Tohle nechutné gesto k vyjádření maximálního zhnusení jsem se naučila od ostatních žen.

     Starý začal nadávat: "Sayiya! Adeema Sharf", což v překladu znamenalo "nadržená ženská", Štětka", která nemá zábrany.  Zajímavé, že mě urážel tímto způsobem, když jsem právě odmítla mít s ním sex.

     Bachařka nechápala, když si jí chlupáč stěžoval, že jsem ho zbila. Neuměla si nějak představit, že já, štíhlá žena, jsem dokázala poslat dvojnásobně většího chlapa k zemi. Doteď netušila, že se dokážu i bránit. Nikdo to nevěděl. Na setinu vteřiny jsem pocítila sladkou chuť zadostiučení.

.......................

     Pátý den poté, co mě Irfan zmlátil, si přivedl nové děvče, spíš děvčátko. Ještě dítě. Nejprve jsme si myslely, že půjde o novou manželku, jenže byla jezidka, takže šlo o otrokyni. Stvoření, které mělo pro bojovníky hodnotu menší, než pavouk na stěně. Tak se k ní také očividně chovali. Její tvářička byla poseta modřinami, rty jí čerstvě krvácely a oči, ty oči už nemohly ani plakat. Bylo jí prý osm let, ale vypadala na pět.

     Irfan nám přikázal umýt ji, protože byla celá ušmudlaná, jako kdyby ji někdo vyválel v odpadu. Tak, jako kdysi připravovaly na noc s Irfanem mě, dnes jsme měly připravit ji. Nechtěla jsem dopustit, aby ji znásilnil, ale ženy mě varovaly, že jestli něco proti jeho vůli namítnu, potrestá mě. Druhý šok nastal, když jsme holčičku svlékly z roztrhaných a špinavých hadrů. Ta chudinka se už vůbec nebránila. Nemohla jsem uvěřit vlastním očím, v jak hrozném stavu bylo její útlé tělíčko. Už podle viditelných stop jsme si všimly, že byla několikrát brutálně znásilněná, zmlácená a pokousaná.


     Hlavní hrdinka Fafima se narodila ve Francii, ovšem v radikální afghánské rodině, která ji chce vdát proti její vůli a poslat s manželem zpět do Afghánistánu. Fatima snoubence odmítne, ale pro urážku na cti rodiny se ji pokusí zabít její vlastní bratři. Mladá žena jako zázrakem přežije a dostává se do ochranného státního programu. Odchází do Paříže, kde nezměnila jen jméno na Fabiene, ale i víru, protože se s islamem své rodiny nedokázala ztotožnit. Její život se dlouhá léta zdál být v nejlepším pořádku. Měla nejen skvělé zaměstnání, ale také starostlivého manžela, se kterým občas pracovně vycestovala do zahraničí. Jednoho dne odjíždějí do Saúdské Arábie, země, která je neslavně známá svými anfifeministickými zákony a přísnými tresty. Tady se  vrtkavé štěstí nečekaně proti Fabiene obrátí. Dostává se do ženského vězení, daleko od civilizace. Musí snášet nelidské příšerné podmínky, nedostatek jídla i spalující horko. Věznice kromě odsouzených žen skrývá ve svých útrobách nechutné tajemství. Tajemství, o kterém sice ví každá vězenkyně, ale žádná o něm nemluví. Tady se neuvěřitelný příběh plavovlásky s ocelově modrýma očima teprve začíná. Silný příběh ženy, která se i přes děsivé zážitky nikdy nevzdala, čtenářům doslova vyrazí dech.

Zajímavá doporučená videa z produkce NET-TV Mozaika EU :