Hortensie Malinová

Jitka Ludvíková, ilustrace Valerie Brůnová, Nakladatelství Brána 2017


      Sluníčko ostře svítilo, ale to v červenci není nic neobvyklého. Neobvyklé bylo jít v tuhle dobu do muzea. Do muzea se chodí na podzim, když je venku plískanice a nelze podnikat jiné zábavné věci. Ne v létě. V létě se mají dělat lumpárny a domů se má chodit jenom na jídlo, případně spát.

     To si ovšem nemyslí moje maminka, která mně, Anně a Hugovi koupila lístky do muzea. Ne do muzea kuriozit, nebo UFO, což by celkem zábavné být mohlo, ale do muzea slavných lidí. Já, Anna ani Hugo jsme nikoho z těch, které ukazovali na výstavě, neznali a zdržovat se čtením popisek se nám nechtělo, jsou přece prázdniny. Shodli jsme se, že vycpaná zvířata jsou zábavnější, než expozice vycpaných slavných lidí a jak nejrychleji to šlo, prokličkovali jsme k východu.

........................................

     Kdo je Hortensie Malinová a kam zmizela? Co znamená zkratka KAA? Koho chrání pan učitel Krkavec? Kdo bydlí ve velkém bílém domě? Jaké tajemství hlídá strážce pokladu? Co je na dně studny? Jaké jsou posvátné artefakty? Komu hrozí nebezpečí? Jak zachránit knihy?

      Všechny tyto záhady musí vyřešit tři jedenáctiletí sourozenci Linda, Anna a Hugo. Bohužel mají velmi málo času a nepřítel má velký náskok.

Nakladatelství Brána 2017

 www.brana-knihy.cz