Harry Potter a Kámen mudrců

J. K. Rowlingová  -  Albatros média a.s.  2017


Nakladatelství Albatros média a. s.

www.albatrosmedia.cz  

Jubilejní vydání - 20 let s Harry Potterem !

    Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem...

.................

     Harry dopis roztřesenou rukou obrátil a spatřil rudou voskovou pečeť, na které byl erb : velké písmeno B, kolem kterého byli lev, orel, jezevec a had. Harry Potter o Bradavicích nikdy neslyšel. Jenže pak se na rohožku přede dveřmi domu č. 4 v Zobí ulici začaly snášet dopisy. Strýc s tetou je před Harrym pečlivě ukrývali, ale v den jeho jedenáctých narozenin se objevil obr jménem Hagrid s velkou novinou : Harry Potter je čaroděj a má nastoupit do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Velké dobrodružství začíná!

.................

     V Ronových očích už zase žhnula dobrodružná světélka, Hermiona mu však odpověděla dřív, než to stačil udělat Harry.  "Půjdeme za Brumbálem, poněvadž jsme to měli udělat už dávno. Kdybychom se o něco pokoušeli sami, určitě nás vyhodí ze školy."

"Jenže nemáme žádný důkaz!", řekl Harry. "Quirrell je příliš vyděšený, než aby nás podpořil. Stačí, když Snape řekne, že neví, jak se v předvečer Všech svatých dostal ten troll dovnitř a on sám že ve třetím poschodí vůbec nebyl - komu myslíte, že uvěří, jemu, nebo nám? Není žádné tajemství, že ho nemáme rádi. Brumbál si řekne, že jsme si to všechno vymysleli, abychom ho vystrnadili ze školy. Filch nám nepomůže, ani kdyby na tom závisel jeho život, je se Snapem v příliš dobrém vztahu a bude si říkat, že čím víc žáků vyhodí ze školy, tím líp. A nezapomínejte, že o Kameni ani o Chloupkovi vlastně nemáme vědět. To by znamenalo spoustu vysvětlování."