Guinness World Records 2020

Nakladatelství SLOVART 2019  www.slovart.cz   distribuce Knihcentrum.cz    www.knihcentrum.cz


Guinness World Records 2020

Nakladatelství SLOVART 2019 www.slovart.cz distribuce Knihcentrum.cz www.knihcentrum.cz 


     Vítejte v nejnovějším vydání světově nejprodávanější ročenky na světě, která vstupuje do nového desetiletí s tisíci nejnovějších rekordů. V 11 tematických oddílech plných superlativů oslavujeme obdivuhodné, ohromující a inspirativní výkony ... a přinášíme vám šanci některý z těchto rekordů překonat, nebo vytvořit zcela nový.

        Vítejte v Guinness World Records 2020 - plně zrevidovaném a zaktualizovaném přehledu pro nové desetiletí. V tomto roce hodnotil náš tým manažerů pro rekordy každý den 100 žádostí. Jako vždy byl uplatňován přísný kontrolní proces - a požadavky na uplatňování základních kritérií umožňujících přiznání oficiálního titulu Guinness World Records - a to znamená, že bylo uznáno jen 5 až 15% žádostí. Takže zatímco jsme s politováním odmítli pokusy o rekord pro "nejkratší tužku na světě", "nejvíce nepřečtených e-mailů" a "nejdelší dobu ve sprše", s potěšením uznáváme 5103 přihlášených rekordů za posledních 12 měsíců.

       Kromě tisícovek přihlášek, které každoročně vyhodnocujeme, požadujeme také superlativní fakta a údaje od našich odborných poradců. Tito externí specialisté - často vedoucí osobnosti ve svých vědeckých oborech - nám dodávají jistotu, že se orientujeme v co nejširším spektru oborů, od archeologie po zoologii. Norris McWhirter, který založil "The Guinness Book of Records" v 50. letech minulého století, tomu říkal "nej - od - logů", to znamená nacházení například nejrychlejšího, nejvyššího, nejtěžšího a nejsilnějšího u konchologů (odborníci na měkkýše), arachnologů (pavouky) nebo litologů (horniny).

     V tomto roce náš vedoucí redaktor Adam Millward zdvojnásobil naše úsilí o rozšiřování této skupiny expertů a já s potěšením vítám na palubě "Školu mravenců", seismologickou laboratoř v Berkeley a Královské botanické zahrady Kew, abych uvedl alespoň tři.

     Jako vždy se naši vyhledávači talentů vydali do světa, ale tento rok byl jejich výběr událostí ještě širší, než dříve. Byli jsme na automobilových show, psích přehlídkách, videoherních zápasech a marathonech. Vyhledali jsme různé výkony s bublinami a ohněm a obzvlášť efektní příklady z oborů našich nových spolupracovníků.

      Největší takovou událostí toho roku byl SkillCon 2018 v Las Vegas v americké Nevadě. Šermování světelnými meči, rychlostní skládání kostky, závodní žonglování a footbag, to jsou jen čtyři disciplíny z této mimořádné akce. Byli tam naši posuzovatelé i s videotýmem, aby zdokumentovali rekordní a obrazově přitažlivé rekordy a natočili rozhovory s rekordmany. Pro tuto knihu jsme dali dohromady rekordy nazvané "Virální sporty" - to znamená, že jde o populární témata sociálních médií, jako je You Tube, nebo Instagram.

       Víte, že Londýn, hlavní město Velké Británie, je už 65 let domovem knihy "Guinness World Records"? Právě tady roku 1954 započala práce na sestavování knihy rekordů - začali s ní bratři dvojčata Norris a Ross - a od té doby zde sídlí naše vedení.

       Chcete-li vidět své jméno v této nejpopulárnější ročence, obraťte se na www.guinnessworldrecords.com. Můžete se přihlásit jako jednotlivci, rodina, škola, charita, či firma - vaše nápady uvítáme. Protože se blíží nové desetiletí, nemůže být lepší chvíle pro "zlomení světového rekordu". Ale musíte být vytrvalí, protože se každý den musíme věnovat nejméně 99 dalším přihláškám ....


Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :