Griša

Leigh Bardugo  -  Nakladatelství Fragment, Albatros média  2017


"Alino Starková! Maljene Oretseve! Okamžitě pojďte dolů!"

Alina a Mal neochotně sešli po úzkém točitém schodišti na konci gelerie. Jakmile se ocitli dole, žena v rudých šatch vstala ze svého místa a rukou jim pokynula, aby přistoupili blíž.

"Víte, kdo jsme?", zeptala se jich. Měla ocelově šedé vlasy. Tvář vrásčitou, ale krásnou.    "Jste čarodějové", vyhrkl Mal.

"Čarodějové?", zamumlala žena a zamračila se na Anu Kuyu. "Tohle je ve škole učíte? Pověry a lži?"

.............

     Leigh Bardugo se narodila v roce 1985 v Jeruzalémě, ale vyrůstala již ve Spojených Státech v Los Angeles. Po ukončení studií na Yaleově univerzitě pracovala v reklamě, jako novinářka a nakonec i jako maskérka a odbornice na zvláštní efekty. Nyní žije a tvoří v Hollywoodu, kde je možné ji zaslechnout, jak zpívá se svou hudební skupinou.

..........

     Ravka, kdysi mocná a hrdá země, se otřásá v základech. Pás neprostupné temnoty, obývaný krvežíznivými nestvůrami, ji rozdělil na dvě části. Její budoucnost leží v rukou nic netušící dívky ...

     Alina nikdy v ničem nevynikala. O to víc je překvapena silou, která se projeví v okamžiku, kdy je se svým regimentem napadena a jejímu nejlepšímu příteli hrozí smrt. Jejích výjimečných schopností si všimnou na nevyšších místech a dívka je dopravena na královský dvůr, kde se má naučit ovládat své dosud nezkrocené schopnosti. Má se stát Grišou - členkou privilegované vrstvy mágů a kouzelníků.

Nakladatelství Fragment, Albatros média a.s.   2017

 www.fragment.cz
 www.albatrosmedia.cz

recenze zveřeněna 1. února 2017