Glycerinová mýdla

Alexandra Martina Běhalová, Tereza Štegrová  -  Nakladatelství C-PRESS Brno 2018  Albatros Media a.s.  www.albatrosmedia.cz


Glycerinová mýdla

Alexandra Martina Běhalová, Tereza Štegrová - Nakladatelství C-PRESS Brno 2018 Albatros Media a.s. www.albatrosmedia.cz


      Vítáme vás v knize, která vás bude provázet během výroby těch nejhezčích dárků přímo od srdce. Pokud chcete obdarovat své milované a tvořit se svými dětmi, nebo přáteli, pak jste tu správně. Recepty, které zde předáme, se nám totiž osvědčily jako dary při mnoha příležitostech.

      Naleznete zde více než 20 receptů na velmi jednoduchá a přitom sofistikovaná mýdla, která můžete bez obav vyrábět i se svými dětmi.

      Jsme dvě tvořivé duše, které milují přírodu, proto vám chceme ukázat její rozmanitost a dostupnost. Z tohoto důvodu jsme v knize použily pouze přírodní materiály. A že jich tedy bylo!

      Čerstvé i sušené bylinky, bylinné prášky, jíly, rostlinné oleje a dokonce i koření, které máte v kuchyni, může hrát důlžitou roli ve výrobě glycerinového mýdla.

      Tvorba vlastních mýdel, objevování nových surovin a faktu, že je velmi jednoduché si něco vyrobit sám, se může stát obohacující zkušeností a radostí pro celou rodinu. Naším cílem je ukázat, že domácí výroba mýdel za pomoci přírodních materiálů je nejen snadná, ale i zábavná.

     Zapojte děti, celou rodinu i své přátele. Užijte si společně velmi příjemné tvořivé odpoledne, vyzkoušejte své dovednosti a vyrobte si pár druhů mýdel.

      V této knize naleznete základní informace o mýdlové hmotě, ze které budete tvořit. Přidaly jsme také poznatky o jejím složení, které považujeme za velmi důležité, protože jsou na trhu stále dostupné hmoty, které svým složením nepotěší a můžou dokonce dráždit pokožku.

      Poradíme vám s výrobou mýdel od A do Z prozradíme vám, co si máte k jejich tvorbě přichystat a poskytneme vám naše ozkoušené receptury. Zaklapněte tedy notebooky, na chvíli vypněte své smartphony a buďte v přítomném okamžiku, plném tvořivosti a hravosti.

............................

     Obdarováváte rádi své blízké vlastnoručně vyrobenými dárečky přímo od srdce? Pokud navíc milujete příjemné vůně, pestré barvy, éterické oleje, léčivé bylinky a přírodní kosmetické produkty, je tato voňavá kniha určena přímo pro vás. Mýdlovou hmotu stačí jen rozpustit ve vodní lázni, přikápnout rostlinné, nebo esenciální oleje, přisypat přírodní barviva (jíly a slídy), přihodit čerstvé, či sušené bylinky, nebo dodat další ingredience (koření, soli, rostlinná mléka a másla ...) vlít hmotu do kuchyňských forem, nechat ztuhnout ... a pak už jen vyklopit!

      Pro ty, kteří by chtěli nejpovedenějším mýdlem potěšit své milované, je v závěru knihy připravena inspirace na dárková balení a jako bonus je zařazeno také 8 archů úžasných mýdlových etiket.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :