Geek Girl

Holly Smaleová  -   nakladatelství Argo  2016


recenze zveřeněna 18. ledna 2017

     "Geek" je něco jako mimoň, šprt, marťan, prostě opak slova "cool". Je to tak jasné že jen to, že víte, co to slovo znamená, z vás začíná Geeka dělat.

     Harriet Mannersová je patnáctiletý čistokrevný Geek.  Dokáže vám vysvětlit kolik vzduchu za sekundu vdechne při hyperventilaci a proč, ale když k ní dojde, začne dýchat do pytlíku chipsů s solí.  O módě a nakupování ví jen tolik, že se toho nikdy v životě nechce účastnit.  Na rozdíl od Nat, své spolužačky a nejlepší (jediné) kamarádky.

     Jenže to by to nebyl život teenagera, aby vše nedopadlo úplně naopak, než je v plánu.

..............................

      ".... Ještě před osmačtyřiceti hodinami bylo nejvíc vzrušující událostí v mém životě, že se v místním knihkupectví náhodou dotkl mé ruky ten nejmíň poďobaný z přítomných kluků, a i to jen proto, že mi podával knížku. A teď se po mně chce, abych vstala z chodníku a šla za nejhezčím klukem, co jsem kdy viděla, do mezinárodně proslulé modelingové agentury, jako by to pro mě bylo něco úplně běžného a přirozeného. Pro případ, že mě ještě dobře neznáte, tak vám to řeknu na rovinu. Není.  ...."

..........................

     "..... Pokusím se polknout, jenže to nejde. Zrovna se přede mnou doširoka rozletěly dveře, které jsem považovala za zamčené. Tohle je křižovatka, o jaké se píše v básních. Můžu se vrátit ke svému běžnému životu. Můžu být Harriet Mannersová. Nejlepší kamarádka Nat, kořist Alexy, nevlastní dcera Annabel, oběť Tobyho pronásledování. Pro Nicka divná cizí holka, co si čichá k rukám. Mimoň a šprt. Geek.

      Nebo můžu zkusit být někdo úplně jiný....!

nakladatelství ARGO  2016

www.argo.cz