FRANCIE s českou příchutí

Ivan Fučík,  Nakladatelství CPress Brno  2016


     "Sladká Francie" - země vína, skvělé gastronomie a jedinečného životního stylu. A také země, jejíž dějinné události se v průběhu staletí často a zajímavě proplétaly s těmi českými. Dá se říci, že se tak vytvořila pevná historická pouta přetrvávající až do dnešních dnů.

     Alsasko, Lotrinsko, Champagne-Ardenne, Paříž, Íle de France, Nord Pas de Calais, Pikardie, Normandie, Bretaň, oblast řeky Loiry, Centre, Burgundsko, Rhone-Alpes, Auvergne, Poitou-Charente, Akvitánie, Midi-Pyrenées, Languedoc-Roussillon, Provence-Alpes-Cote d´ Azur - to vše jsou názvy, které mám mnoho řákají. Známe je z literatury, z filmů, ze školy, z vyprávění i z vlastních cest, Francie není na opačném konci světa.

     Známý televizní tvůrce Ivan Fučík vás svým jedinečným vypravěčským stylem provede jednotlivými francouzskými regiony. Vydáte se po stopách význačných českých osobností a historických událostí, spojených s naší zemí. Od raného středověku až do 20. století, od bojiště u Kresčaku až do pařížské kavárny s výzdobou Alfonze Muchy. Navštívíte místa známá i neznámá, objevíte doposud netušené souvislosti. Věděli jste například, že předlohu Anděla Slávy na oponě Národního divadla, jejíž návrh tvořil Vojtěch Hynais v Paříži, je francouzská modelka, kterou si Hynais "vypůjčil" od svého přítele, francouzského malíře Puvise de Cavannes?

Nakladatelství CPress Brno, Albatros média a.s. 2016

 www.albatrosmedia.cz
recenze zveřejněna 5. února 2017