Fotografie - praktické otázky a odpovědi

Zack Arias,  Nakladatelství Zoner Press Brno  2015    www.zonerpress.cz


Fotografie - praktické otázky a odpovědi

Zack Arias, Nakladatelství Zoner Press Brno 2015  www.zonerpress.cz


       Zack Arias, editoriálový a komerční fotograf, je již řadu let respektovanou a uznávanou osobností ve fotografické branži. Není to však jenom kvůli jeho fotografiím, angažovanosti ve výuce a vzdělávání fotografů, nebo jeho vstřícnosti vůči ostatním. Zack již před dlouhou dobou začal otevřeně hovořit o své fotografické kariéře, o svých úspěších i problémech a přináší tak velmi přímý, upřímný a zajímavý pohled na vše, co souvisí s povoláním komerčního fotografa. Díky neutuchajícímu úsilí a schopnosti poskytovat užitečné rady dokázal vybudovat velmi širokou a věrnou obec čtenářů a stoupenců, kteří sledují a oceňují jeho rady a doporučení v náročném a dynamicky se proměňujícím prostředí především komerční fotografie.
      Zack nyní přichází s novým přístupem a nabízí skutečně hodnotné informace především těm, kteří si probojovávají cestu všemi záludnostmi, překážkami a zákrutami při cestě profesionální fotografií, ale také všem ostatním, kteří se o vše kolem fotografie zajímají.
      Ve své publikaci "FOTOGRAFIE - Praktické otázky. Praktické odpovědi" - se Zack zabývá více než stovkou skutečných otázek, se kterými se na něj lidé obrátili. Jsou to otázky, které pokrývají v podstatě celé spektrum problematiky fotografování - od technického vybavení, svícení, práce s modely, přes street fotografie, nebo záměry a cíle fotografa, marketing, vytvářní značky a okruhu zákazníků, stanovení cen za práci, až po takové problémy, jako je sladění práce a soukromého života. Od počátečního "pustím se do toho" a hledání práce až po to, o jakou cenu za fotografování si říci a jak dostat zaplaceno i od klientů, kterým se příliš platit nechce.
       Zack odpovídá konkrétně na mnoho otázek, které fotografy tíží a na které zatím odpovědi nedostali. Kniha obsahuje i několik "vizuálních pauz", ve kterých Zack rozebírá fotografie, nebo představuje fotografy, kteří ztělesňují milníky jeho fotografického vývoje. Na konci knihy najdete i vzory toho, jak pracovat s náklady a jak odhadovat ceny za svoji práci.
     Toto všechno spolu s upřímnými a otevřenými odpověďmi, které vycházejí ze Zackových hlubokých znalostí a praktických zkušeností z vlastní fotografické práce, dělá z této publikace zasvěcený a užitečný zdroj informací a zajímavý pohled na komerční fotogafii pro každého fotografa, který si pokládá praktiké otázky a hledá praktické odpovědi.
     

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :