Fotografie - to není o nastavení clony

Jay Maisel - Nakladatelství Zoner Press Brno   2015    www.zonerpress.cz


Fotografie - to není o nastavení clony

Jay Maisel - Nakladatelství Zoner Press Brno 2015 www.zonerpress.cz


      Právě se chystáte vydat na výpravu za vizuálním dobrodružstvím s jedním z nejlepších fotografů všech dob, mistrem Jayem Maiselem, opravdovou živoucí legendou, jehož práce ovlivnila, vzdělala a inspirovala generace fotografů po celém světě. Konečně se poprvé objevují na jednom místě Jayovy skvělé postřehy, fascinující příběhy a výmluvné obrazy, a to nikde jinde, než v této průlomové knize, která má moc navždy změnit váš způsob uvažování o fotografii a vlastní tvorbě.
      V knize "Fotografie - to není o nastavení clony" se s Jayem podíváte za hranice světa jednotlivých tlačítek a nastavení fotoaparátu abyste se o fotografii naučili to podstatné : Jak se "dívat na svět" jako fotograf a jak ho zachytit tak, abyste ty, kteří vaše fotografie uvidí, dokázali potěšit, zaujmout i provokovat.
     Tato kniha odkrývá podstatu fotografického řemesla a jeho moc vyprávět příběhy - a Jay tak činí způsobem, díky němuž si skutečně uvědomíte, že klíčem k fotografiím, o kterých jste vždycky snili, není správně nastavené clonové číslo, ale něco mnohem důležitějšího a více naplňujícího. Držíte v rukou knihu, která vám otevře oči, zaměstná vaši mysl a uvolní váš tvůrčí potenciál, jak jste to ještě nikdy nezažili. Tak neváhejte a připojte se k Jayovi na této fascinující cestě lemované moudrými slovy a vizemi, na jejímž konci pochopíte, že jste ve svém chápání fotografie a ve své vlastní tvorbě učinili ohromný posun. Pak už nikdy nic "neuvidíte" jako dřív.
      ................................
     Většina naučných knížek o fotografování se z velké části věnuje hlavně technice a vybavení. Toto je jiná kniha.
      Sam Garcia, jeden z mých nejlepších kamarádů a vděčný parťák do nekonečných debat o fotografii mi nedávno povídá : "Ve fotografii přece nejde o fotografii, ale o všechno to ostatní."
     "To je z tvojí hlavy?" zeptal jsem se.
     "No jasně", odpověděl.
     A já na to : "Myslím, že toto je asi to nejlepší, co kdy kdo o fotografování řekl."
       V této knize jsem se pokusil mluvit právě o "všem tom ostatním".

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :