Feng Šuej podle našich předků

Stanislav Kovář    -   Nakladatelství Grada 2012     www.grada.cz


Feng Šuej podle našich předků

Stanislav Kovář - Nakladatelství Grada 2012  www.grada.cz


      Kniha, kterou držíte v ruce, je nová v tom, jak přistupuje k učení Feng šuej. Nesnaží se čtenáři představovat jednotlivé vytržené poučky z mnoha světových škol Feng šuej, ale jde k podstatě věci, k původním principům, které nám mohou pomoci znovu objevit hodnoty, kterých si považovali naši předkové - a tím i lépe dojít ke svému vlastnímu středu, ke svému domovu. Všechny myšlenky jsou podávány formou příběhů, nebo rozhovorů, protože ty jsou mnohem silnější, živější a umožňují předat více rovin současně, oproti běžným populárně-vědeckým příručkám, které dosud k tomuto tématu u nás vyšly. Texty jsou doprovázeny mnoha originálními obrázky, schématy a návody.

...................

    Vše ve vesmíru je v rovnováze. Vše je zároveň v neustálém pohybu. Vše směřuje odněkud někam, vše proudí, dýchá, ožívá, umírá. Kdykoli zastavíme toto přirozené proudění všeho násilím, stane se rovnováha nerovnovážnou, harmonie bytí je porušena. Nastává tlak, stress, problémy, nemoc. Feng šuej je o vědomém vracení rovnováhy harmonie všemu, v čem žijeme, v čm existujeme, v čem jsme.

     Vzduch, oheň, voda, zem, dřevo, popel, vítr, živé rostliny, krystaly a kovy, vibrace a vlnění enerie a hmoty. vše je tady a teď a námi a jedno s tím vším jsme.

...................

        Kniha vás čtivým způsobem seznámí s odbornou problematikou tvorby architektury domova, našeho nejbližšího hmotného i duchovního světa. Je inspirací, jak dojít k bytu, či domu své duše, jak je přitom důležitý také čtvrtý - duchovní pilíř architektury a urbanismu a jaký smysl vlastně má toto naše počínání. Výklad se opírá nejen o bohaté praktické zkušenosti autora v oblastech architektury, urbanismu, přírodního zahradničení a lidové kultury, ale také o jeho konkrétní poznatky z četných projektů, přednášek, besed, či konzultací.

     Jak pomocí Feng šuej postavit harmonizovaný ekodům, rodinnou ekofarmu, či celou ekovesničku, co posílit, čemu se ubránit, na co dát pozor a co k sobě přivolávat, to podrobně vysvětluje v této knize Ing. arch. Stanislav Kovář, CSc., dlouhodobě působící v Jižních Čechách jako autorizovaný architekt, urbanista a geomant.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :