Naučte se kreslit fantastická stvoření a bestie

Kev Walker  -  Nakladatelství  Zoner Press 2019   -   www.zonerpress.cz


Fantastická stvoření a bestie

Kev Walker - Nakladatelství Zoner Press 2019 - www.zonerpress.cz


     Moderní fantasy umění a literatura jsou prodchnuté příběhy z folkloru, mýty a legendami dávných časů, které se vždy hemžily zvláštními tvory, velmi vzdálenými od domácích zvířat, která s námi sdílí každodenní život. Fantastická stvoření jako jsou draci, vlkodlaci a upíři, zastávají roli nepřátel kterých se bojíme, či nebezpečí, které je nutno překonat, zatímco mořské příšery poskytují vizuální metaforu pro naše představy neznáma, skrývajícího se pod hladinou oceánu.

      Jak však nakreslit mytická stvoření, která vídáme jen v naší představivosti? Kniha "Naučte se kreslit Fantastická stvoření a bestie" přináší odpověď na tuto otázku a ukáže vám, jak fantasy umělci ztvárňují své představy podivných světů a stvoření, která v nich žijí. Fantasy žánr má povětšinou základ v reálném světě, dívete se proto na skutečná zvířata, ptáky a hmyz a zkuste si představit, jak by se dali přetvořit zkreslením anatomických tvarů, či pozměněním měřítek. Šváb je dost odporný i při své malé velikosti, ale představte si, že by byl velký jako dům!

      Tato kniha vám nejprve poradí, kde hledat nápady a inspiraci pro vaši tvorbu, a posléze vám ukáže některé užitečné techniky pro množství různých druhů kreslících materiálů. Fantastická stvoření jsou na následujících stránkách rozdělena podle šesti různých prostředí jejich výskytu. U každého tvora najdete dokončenou ilustraci spolu s návodem ke kresbě. Každá sekce je přeplněna senzačními nápady včetně tipů, jak naznačit pohyb, či jak vybrat správnou pozici. Najdete zde také praktické lekce, které vás naučí, jak nakreslit pařáty, šupiny, tesáky a další nezbytné znaky fantastických příšer.

     U každého tvora také naleznete interaktivní stránky, kde si můžete překreslovat dané příklady, či využít demonstračních kreseb a ilustrací jako můstku, ze kterého se odrazíte do výšin své vlastní fantazie a představivosti.

      Chopte se tedy tužky a začněte si vytvářet vlastní sbírku zvláštních stvoření.

Další zajímavá a doporučená videa z originální autorské produkce NET-TV Mozaika EU: