Etiketa - moderní etiketa pro každého

Ladislav Špaček, Nakladatelství Mladá Fronta  2017, distribuce Knihcentrum.cz


     Knih o etiketě bylo v poslední době napsáno dost. Ukazuje to na zvýšený zájem veřejnosti o slušné chování, vhodné oblékání, vkusné stolování, ale také o výchovu dětí k hodnotám, které se sice zdály být ztraceny, ale opět se vynořují, tentokrát v nové, moderní podobě. Od dob Jiřího Gutha-Jarkovského nevznikla taková nabídka knih o slušném chování, jako v posledních deseti letech.

     Dnešní etiketa musí vycházet z dnešního stylu života a vztahů mezi lidmi. Žijeme mnohem rychleji, praktičtěji, uvolněněji, nechceme se nechat svazovat úzkoprsými pravidly do nepřirozené formy chování a oblékání. Ale něco nás přeci jen omezuje - ohled na ostatní lidi kolem nás. To byl před mnoha staletími hlavní důvod, proč pravidla etikety vůbec vznikla.

............................................

     "Pravidla etikety mají vyšší sílu než zákony, které přijímají parlamenty. Nelze je totiž zrušit."

...........................................

      "Etiketa" je nejobsáhlejší příručkou etikety, jaká kdy u nás vyšla. Obsahuje komplexní soubor pravidel etikety ze všech oblastí lidského života. Je určena manažerům firem a úředů, studentům, politikům, diplomatům, novinářům, poučení v ní najdou rodiče i děti.

     "Etiketa" si všímá rozdílů mezi mladou a starší generací, vysvětluje stylové rozlišení konzervativního a ležérního stylu, neodsuzuje módní vlivy a neomezuje se na drahé a značkové druhy oblečení. Je moderní, praktická a srozumitelná všem.

Nakladatelství Mladá Fronta 2017

distribuce: Knihcentrum.cz 

www.mf.cz       www.knihcentrum.cz