Epos o panáčkovi

Jaroslav Beznoska - nakladatelství Epocha  2016


     Mezi Veleměstem, Meziměstem a Podměstím se pohybuje nejrůznější směs zločineckých, mafiánských i policejních a špionážních postav. Soukromý detektiv Robet Erben v sobě hluboko uvnitř ukrývá postrach minulosti - zabijáckého "panáčka", kterého se báli i městští hrůzostrašní "rytíři", obdoba elitního policejního komanda budoucnosti.

     Robert, čekající v přepychovém baru na svou dívku, novinářku Andreu, se ocitá v mžiknutí oka v řetězci výbuchů, krve, ostřelených hlav, raket, demolic a vlastního vyčerpání až do krajnosti.  Sám posléze mnohdy neví, kdy utíká a kdy útočí.

     David Vágner, ředitel zpravodajské služby MIS, ví, kdo je panáček a proč nesmí prozradit jeho totožnost. Celé město je jeho a elitní rytíři jej poslouchají na slovo. Situace se mu ale začne vymykat z rukou. Kdo je Lucie? Je to zabijácký duch?

     Kniha nenechá čtenáře vydechnout, když už je na na pokraji sil, padá do ještě šílenějších akcí. Bizardní postavy, občas naznačená lokace Prahy, syrově se střídající výpovědi z pohledu dvou hlavních postav. 

     Velmi čtivé akční české sci-fi.


nakladatelství Epocha s.r.o.  2016

 www.epocha.cz