Energetičtí upíři

Christiane Northrupová, Nakladatelství METAFORA 2018    www.metafora.cz


Energetičtí upíři

Christiane Northrupová, Nakladatelství METAFORA 2018 www.metafora.cz

      Pokud jste sáhli po této knize, pravděpodobně máte mlhavé tušení, že některý z vašich vztahů není stoprocentně zdravý. Může to být vztah s rodičem, manželem, či manželkou, se spolupracovníkem, sourozencem, dítětem, či kýmkoli jiným, s nímž trávíte hodně času. Možná toho člověka milujete a respektujete, ale z každého setkání s ním se cítíte trochu mimo. Možná se cítíte vyčerpaní, zdecimovaní a unavení - a doslova vysátí a zbavení energie. Je-li vám to povědomé, žijete patrně ve vztahu s člověkem, obvykle označovaným jako energetický upír. Jedinci tohoto osobnostního typu čerpají energii z lidí kolem sebe.
..................
      Celý život jsem se zabývala zdravím a léčením - zprvu jako lékařka, klasicky vzdělaná v oboru gynekologie a porodnictví a později jako učitelka, upozorňující ženy po celém světě na vše, co je pro ně tělesně prospěšné a především na možnosti, jak to proměnit ve skutečnost.
     Během desetiletí, kdy jsem se v předních liniích starala o zdraví žen, jsem se setkala s bezpočtem těch, jež trpěly zdánlivě nevysvětlitelnými zdravotními potížemi. Tyto ženy se zdravě stravují. Hýbou se. Dbají o sebe. Zvládají rodinu, práci, domácnost. Na papíře vypadá všechno báječně, ale když zapátrám hlouběji v jejich životě, zjišťuji, že jádrem problémů je druhý člověk - člověk, který z nich takřka doslova vysává životní sílu. Takové lidi označuji jako energetické upíry.
     Většina žen (i mužů) sužovaných energetickými upíry je soucitná, milující, s hlubokým zájmem o blaho ostatních. Reagují na energii druhých v míře převyšující pouhý soucit. Jestliže někdo trpí, nepociťují jen smutek pozorovatele - trpí s trpícím, jakoby bolest, jíž jsou svědky, prožívali na vlastní kůži. Spadají do kategorie lidí známých jako empatikové. Odhaduji, že pokud jste se pustili do této knihy, platí tato charakteristika tak trochu i pro vás. A6 do poměrně nedávné doby společnost jako celek a zejména zdravotnický a právní systém, o energetických upírech v podstatě nevěděly a neznaly je. Proto tak málo lidí chápe, jaký představují problém.
      Nikdy mne nenapadlo, že mezi lidmi jsou predátoři, kteří těží ze sympatie, důvěry, dobré vůle, upřímnosti a důvtipu druhých. Nedovedla jsem si představit, že existují lidé, kteří v podstatě postrádají empatii, soucit, lásku a ochotu, či dokonce schopnost se změnit. Ale přesně takoví jsou energetičtí upíři. Jsou chameleony, kteří umějí být mistrnými manipulátory a dostanou od druhých vše, co chtějí, aniž jim sami dají něco na oplátku.
       Nic netušící empatikové nejednou otevírají své srdce a bankovní účet a riskují zdraví, jen aby pomohli upírům hojet traumata, která ve skutečnosti neexistují. Ne, empatik není hlupák. Spíš je hnán obrovskou touhou být ve světě hojivou silou a zároveň je deptán kořistnickými choutkami upíra - a velmi často též vlastními nezhojenými ranami, které vedou k pocitu, že není hoden toho nejlepšího, co život nabízí.
      Proto jsem napsala tuto knížku. Chtěla jsem shrnout to nejlepší z výzkumu, který se na toto téma uskutečnil, vědecké výsledky spojit se zkušenostmi z vlastního života a životů mých pacientek a jasně a srozumitelně poradit, jak odejít a vyléčit se z nezdravých vztahů.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :