Encyklopedie listnatých stromů a keřů

Petr Horáček, Nakladatelství C PRESS Brno, Albatros Média 2019    www.albatrosmedia.cz


Encyklopedie listnatých stromů a keřů

Petr Horáček, Nakladatelství C PRESS Brno, Albatros Média 2019 www.albatrosmedia.cz

     S listnatými stromy a keři se můžete setkat prakticky kdekoliv. A´t už se vydáme na procházku do přírody, botanické zahrady, nebo třeba do zámeckého parku. Obklopují nás v našem okolí a tvoří nepostradatelnou součást našeho života.
     Kniha, kterou nyní držíte v rukou, si klade za úkol provést vás světem listnatých dřevin a ukázat vám jejich rozmanitost v šíři, jaká u nás nemá obdoby.
    Na bezmála 750 stranách je popsáno přes 4.700 druhů, poddruhů a kultivarů listnatých dřevin, které se vyskytují v zahradách, parcích a ve volné přírodě našich zeměpisných šířek.
     Text doprovází více než 3.000 barevných fotografií a kreseb, díky nimž je možné detailně se seznámit s většinou popisovaných druhů.
     V této knize poznáte dřeviny opravdu od A do Z. Proniknete do tajů jejich stavby i vývojových fází a skryté vám nezůstanou ani informace o jejich pěstování a množení.
     Encyklopedie listnatých stromů a keřů není určená jen pro botaniky, dendrology. Její bohatost a přehlednost ocení všichni milovníci přírody, kteří chtějí mít doma unikátní ucelenou encyklopedii o tomto tématu.
.......................
      Dřeviny jsou organismy natolik důležité, že bez jejich přítomnosti by nemohl život tak, jak ho nyní známe, vůbec existovat. A pokud by mělo být řečeno aspoň to podstatné o jejich životě a o tom, jak ovlivňují své okolí, mohla by vzniknout samostatná rozsáhlá publikace. Kniha, kterou vám nyní předkládáme, se pokouší splnit nesnadný úkol. Jednak stručně vysvětlit, co dřeviny vlastně jsou a proč jsou pro nás tak důležité, a zároveň ukázat jejich bohatství v rozsahu, který snese srovnání s největšími publikacemi na toto téma.
      S dřevinami, uvedenými v knize, se teoreticky můžeme setkat kdekoliv, ať už se vydáme na procházku do přírody, botanické zahrady, zahradnictví, či zámeckého parku. Vyobrazené exempláře navíc můžeme osobně navštívit, protože je uvedena jejich lokalizace. Proto je publikace schopna plnit více funkcí. Kromě obvyklých informací zaznamenává také s jakými dřevinami se u nás můžete setkat, a tak lze očekávat jejich zdárný růst v našich klimatických podmínkách. Dále slouží jako doklad o tom, kde, v jaké době a v jakém stavu se vybrané dřeviny nacházely.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :