Einsteinovo proroctví

Robert Masello,  Nakladatelství DOKOŘÁN 2019    www.dokoran.cz


Einsteinovo proroctví

Robert Masello, Nakladatelství DOKOŘÁN 2019 www.dokoran.cz


     Historik umění Lucas Athan, toho času důstojník americké armády, pověřený zachraňováním kulturních památek naloupených nacisty, objevil na sklonku války v tajném skladu v srdci Německa egyptský sarkofág, o který se mimořádně zajímaly jak nejbližší kruhy kolem Adolfa Hitlera, tak americká tajná služba. Na půdě Princetonské university se pak spolu s brilantní archeoložkou Simone Rashidovou snaží odhalit jeho tajemství, která mohou naplnit - nebo vyvrátit - Einsteinovo temné proroctví.

      Při svých pokusech Lucas a Simone nevědomky vypustili na svobodu síly dobra i nepokrytého zla. Osud světa nyní nezávisí jen na výzkumu profesora Einsteina, ale i na tom, zda Lucas dokáže porazit temného protivníka, mocnějšího než vše, co si kdy dokázal představit.

     Podaří se Lucasovi se Simone s pomocí největších géniů fyziky a matematiky Alberta Einsteina a Kurta Gödela potlačit zlo a zachránit svoje životy? Je možné, že obětí temných sil má být samotný Einstein? A proč?

...........

       "Takže věříte Boha?"

      "Ne, to bych tvrdit nechtěl. Ale na Boha se mě často ptají, jako kdyby fyzika mohla odhalit nejen přírodní zákony, ale i božský plán, který je v nich obsažený."

      "Co jim tedy na ty otázky odpovídáte?"

      "Ať odpovím cokoliv", pokrčil Einstein rameny, "stejně to překroutí. Tvrdí o mě, že jsem ateista - což je v téhle zemi velice nebezpečné označení - nebo agnostik a panteista a občas dostanu i dopisy, kde mne oslovují jako rabína".

      "Ale věříte v jediného, sjednoceného Boha, v moc dobra, které je ve věčném boji se silami zla?", zeptal se Rashid, jemuž se vybavila slova svatého Antonína: "Přemohl jsem démona a ve jménu Ježíše Krista jsem ho spoutal a uvěznil."

     "Ne, moje snaha nalézt sjednocení nejde tak daleko," pousmál se Einstein.

...............

        Robert Masello je americký novinář, dramatik a spisovatel. Je autorem 15ti knih z oblasti beletrie i literatury faktu. Jeho literární tvorba byla přeložena do mnoha světových jazyků a získala řadu cen. Kromě toho přednášel literaturu na řadě prestižních univerzit. Žije v Santa Monice v Kalifornii.


Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :