Dům ozvěn

Barbara Erskinová, Nakladatelství Brána 2017


     Joss jen beze slova civěla na stařenku, jež usrkávala čaj. "Víš, našli ho pod schody do sklepa. Dobře věděl, že tam dolů vůbec nesmí a klíče od sklepa u sebe nosil pan Philip. A taky že byly na místě, zamčené v jeho psacím stole." Povzdechla si. "Ten žal je už dávno za námi, děvenko. Nesmíš se kvůli nim trápit. Tvoje maminka by si to nepřála." Sáhla po notesu, zvedla ho ze stolu a položila si ho do klína, kde ho něžně přejížděla špičkami prstů. "Celé roky jsem tohle schovávala. Patří se, abys to dostala ty. Básně tvé maminky." Přesto stle ještě svazeček nepustila, tiskla ho k sobě, jakoby nemohla snést představu, že se s ním musí rozloučit.

..........................................

     Ráno odvál vítr bouřku daleko nad moře a zářivý vzduch voněl svěžestí. Matthew byl doslova okouzlený na každém kroku. Teď stál po bratrově boku na terase za domem, zhluboka dýchal a tvářil se navýsost spokojeně. Byl stejně vysoký jako Luke, měl stejně tmavé vlasy a oříškové oči, ale po matce zdědil spoustu pih, jež mu propůjčovaly bezstarostný nečesaný vzhled, jemuž ženy nedokázaly odolat.

..............................

     Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová jako dědictví po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se pak s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit všechny své blízké. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí. Oblíbená autorka dokáže udržet čtenáře v napětí až do poslední řádky. Stále žádaná kniha vychází v obnoveném vydání.

Nakladatelství Brána 2017

 www.brana-knihy.cz