Dům myšek - v divadle

Karina Schaapman,  Nakladatelství Meander  2016


     Dnes večer má Sam vystoupení. Julie je trošku nervózní, protože ještě nikdy nebyla v divadle. U pokladny je dlouhá fronta. Všichni sousedi se přišli podívat. Julie nemusí stát ve frontě, protože dostala od Sama volňásek. U vchodu podá vstupenku panu uvaděči a ten z ní odtrhne růžek. "Po schodech nahoru a pak rovně", řekne uvaděč. "Najděte si nějaké místo ve velkém sále, slečno. Pěkný večer!"

     Sam a Julie bydlí v "Domě myšek". Je to svět sám pro sebe. Julie bydlí v šestém patře vzadu uprostřed. Bydlí tam s mámou v jedné malinkaté komůrce. Nemá tátu ani sourozence a ani babičku a dědečka. Julie je strašně zvědavá a hrozně paličatá. Nesnáší nudu a jakmile ji to doma přestane bavit, vyráží ven za dobrodružstvím se svým kamarádem Samem.

................

      Sam bydlí v "Domě myšek" vepředu uprostřed. Bydlí tam s mámou, tátou, bratříčky a sestřičkami. Má dvě babičky a dva dědečky, několik tet a jednoho strýčka. Sam je strašně nesmělý a hrozně poslušný. Když je s Julií, dělá věci, na které by si jinak nikdy netroufl. Čeho má Sam hodně, má Julie málo a naopak. Jsou to nejlepší kamarádi a o všechno se spolu dělí.

Nakladatelství Meander  2016

www.meander.cz