Drak bere vše

Hanina Veselá, Nakladatelství  Mytago 2015


     "Jakým způsobem město Thug padlo?", zeptala jsem se, aby řeč nestála.

     "Nepadlo". Hajmón otevřel skrytý vchod do další komnaty. V tom spočívá ironie dějin. Skřeti Thurg nikdy nevyplenili. Kharovi generálové ho zabrali pro sebe. Ty se jim divíš? Koho by nelákalo jeho pohádkové bohatství! Město bílých zdí, tak se mu říkalo. Uvnitř mělo být všechno. Věčné mládí, dechberoucí krása, nehynoucí láska a moc, jakou nemají ani bohové. Jak s tím dobyvatelé naložili? Kdo ví! Kosti většiny z nich se dávno rozpadly v prach a ti, kteří přežili svou dobu, o minulosti nemlví. Já se domnívám, že jim ty poklady užraly mozek."

     Neptala jsem se, jak může člověk přežít tisíc let. Existují různé elixíry. Nekromanti, ale i mnozí čarodějové se umí udržet v provozu poněkud déle, než běžní smrtelníci. Tipovala jsem, že i můj bratr vypadá na podstatně míň, než mu ve skutečnosti je.

...................

     Život je hra, v níž každý tah může odhalit eso.

     Magnolie je telepatka, pro níž špinavá tajemství druhých nejsou žádné tabu. Plní delikátní úkoly pro různé pány a hojnými doušky užívá pozemských radostí

Arcimág Zvin je její někdejší mentor a hlava všech telepatů. Málokdo ví, že kdysi nosil jiné jméno. Svou masku nesundal tak dlouho, že se pro něj život samotný stal jen hrou. Oba již dlouho kráčí vlastní cestou, aniž by tušili, že osud je svede dohromady a navzdory vzájemným antipatiím donutí ke spolupráci.

Nakladatelství Mytago 2015

www.mytago.cz