Doufejme v to nejlepší

Carolina Setterwallová, Kniha Zlín, Albatros média a.s.    www.albatrosmedia.cz


Doufejme v to nejlepší

Carolina Setterwallová, Kniha Zlín, Albatros média a.s. www.albatrosmedia.cz


      Když mu naposledy přeje dobrou noc, netuší, že je to naposledy. Nejspíš by do svých slov vložila více energie. Ani on ji nezastaví, když ji vidí odcházet. Místo toho upřeně sleduje obrazovku počítače. Oba si myslí, že se ráno uvidí. To se ale nestane. Neuvidí se už nikdy. Carolina najednou zůstane úplně sama s malým synkem a musí se vyrovnat nejen s žalem a smrtí partnera, ale i s vlastním životem, novými vztahy ....

...............................

     Nejsem si jistá, kdy k tomu došlo, ale poslední týden zvládám samostatně stále víc a víc věcí. Vynesla jsem odpadky, otevřela poštu a několikrát jsem naplnila i vyprázdnila myčku. Šla jsem nakoupit do supermarketu a uvařila jsem Ivanovi jídlo. "Vařením jídla" mám na mysli to, že jsem ohřála několik sklenic se špagetami a boloňskou omáčkou, jediné zavařené jídlo, které Ivan kromě kojení snese, ale stejně. Je to něco. Je to pokrok. Moji přátelé už se mnou netráví čtyřiadvacet hodin denně, dopoledne a brzo odpoledne bývám nejčastěji sama, až potom se u mě vystřídají bratr, máma, nebo nějaká kamarádka, a ti přicházejí mezi čtvrtou a pátou. Uvařit večeři, nebo zvládnout celý večer sama se mi zatím nepodařilo a nijak se netěším, až k tomu dojde. Přeju si, aby to takhle mohlo zůstat navždy.

...............................

        Jednoho rána najde Carolina svého partnera v posteli mrtvého. Najednou je úplně sama s malým synkem a musí začít žít nový život. Zároveň zpětně přemítá nad tím, jak žila dřív.

      "Doufejme v to nejlepší" je fantastické zúčtování nejen se smrtí, ale i se životem, s láskou, rodičovstvím, moderními vztahy a jejich nemilosrnými očekáváními. Čtenář provází Carolinu sedmi lety jejího života a pozoruje přitom její zamiování i smutek, její život, který se navzdory přísnému naplánování náhle rozhodne vydat zcela jiným směrem.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :