Dívka v ledu

Robert Bryndza, Nakladatelství Grada Publishing - Cosmopolitan - 2016


      Erika dlouho nemohla usnout. Ležela a poslouchala déšť, který vytrvale bušil do okna. Z hlavy nemohla dostat představu Ivy. Prázdné oči doširoka otevřené, ve kterých se zračila hrůza, jako kdyby stále viděla tvář svého vraha. Eriku by vypadalo, jak ta tvář vypadá. Je mladá, nebo stará? Má tmavou, nebo světlou pleť? Nahání fyzický stav vraha hrůzu, nebo je to jen obyčejný člověk, který splyne s davem?

...........................................

     Poté, co je v parku v Jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil je do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala?

...........................................

      Nepamatovala si, jak a kdy usnula. Když otevřela oči, skrz závěsy do ložnice měkce dopadalo světlo. Dávno se už rozbřesklo a Erika si uvědomila, že poprvé za dlouhou dobu se jí nic nezdálo. Roztáhla závěsy a všimla si, že přestalo pršet, ale obloha byla světle šedivá. Natáhla se k nočnímu stolku a zvedla telefon, aby se podívala, kolik je hodin. Byl připojený k nabíječce, ale nereagoval.

Nakladatelství Grada Publishing - Cosmopolitan - 2016