Divadelní hry, pozvánky, rozhovory

Mozaika pražské divadelní a herecké scény a komunity

Národní divadlo - Maryša 2017 - veřejná generálka a beseda s diváky

Divadlo bez hranic - ukázky z komedie N. Machiavellio Mandragora, proložené rozhovorem s režisérkou Ritou Jasinskou (následuje dokončení reportáže s rozhovorem s hercem Janem Bartoškou).

Divadlo bez hranic - ukázky z komedie N. Machiavellio Mandragora, proložené rozhovorem s hercem Janem Bartoškou (předchází první část reportáže s rozhovorem s režisérkou Ritou Jasinskou).

Stavovské divadlo Praha - z premiéry hry Modrý pták

Po Sametu - reportáž z Národního divadla - Nové scény - z premiéry hry - s rozhovory s herečkou Taťjanou Medveckou, režisérem Jiřím Adámkem a jako speciální host herečka Vlasta Chramostová.

Miroslav Donutil - Sluha dvou pánů - reportáž Nely Friebové a Zuzany Černé z Národního Divadla u příležitosti 20. výročí uvádění této inscenace, pětileté existence mecenášského klubu Národního Divadla a narozenin Miroslava Donutila.

Podivuhodné cesty Julese Verna je nový projekt pražské Laterny magiky, inspirující se ve slavných románech francouzského spisovatele Julese Verna, především pak v jeho knize Tajuplný ostrov.

Inscenace hry Frankie & Johnny - Divadlo v Rytířské Praha. Hrají Tereza Kostková a Aleš Háma.

Liduščino divadlo, soubor Ludmily Razimové - zájezdové divadlo pro děti i dospělé - rozhovor s Ludmilou Razimovou, ukázky ze hry pro děti "Tajemství stříbrné vločky"

Ve Stavovském divadle se odehrála jubilejní 100. repríza hry Mikve od současné izraelské dramatičky Hadar Galronové.

generální zkouška hry Her Master´s Voice v pražském Divadle Komedie 2014

Divadlo Komedie: Bogusław Schaeffer - Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce

Pozvánka do pražského Divadla Komedie na hru Past, ukázky ze hry a rozhovor Lenky Rejfířové s hlavními herci Janem Hofmanem a Janem Zadražilem.

Pavel Kožíšek a Divadlo kouzel u mikrofonu Taťány Krchovové - z archivu NET-TV MOZAIKA ČR

archiv TV Mozaika - Divadlo pod Palmovkou - Kdyby tisíc klarinetů - ukázky ze hry Divadla Pod Palmovkou (2012). Na konci Jiří Suchý po letech zpívá píseň "Babeta".

Eva Lecchiová - herečka divadla F.X. Šaldy v Liberci u mikrofonu Lady Jelínkové - archiv Mozaika TV

Crossroads - PERSEIDY, Tereza Březinová, klub Reduta Praha Perseidy je hra o přáních, kterých se nám rojí v hlavě milion. Nastudovali společně studenti i absolventi pražské DAMU a VOŠ herecké.

Tragikomedie neapolského dramatika, režiséra a scénáristy Maria Geraldiho. Syn se přizná k homosexualitě. Matka si to nechce připustit a zahajuje terapii k jeho vyléčení.

Divadlo v Řeznické: Roger O. Hirson - Špatná ženská Manželské rošády, hry a úskoky v rafinované komedii nabízejí herecký koncert plný proměn a překvapivých zvratů. Téma souboje mezi mužem a ženou je věčné - jak dokazuje i tato hra.

Tragikomedie polské autorky Doroty Masłowské "Mezi náma dobrý" - Divadlo Komedie Praha

Rozhovor Zuzany Černé z tanečního divadla Ponec Praha, z premiéry představení LUCKY švédské tanečnice a choreografky Charlotty Öfverholm.

Akvarel - motto: Jasný obraz se rozplývá. Štětcem jistým namalovaný. Tiše prší.

Tulení žena - Pidivadlo - VOŠ herecká Praha 2011 - part 2.

Tulení žena - Pidivadlo - VOŠ herecká Praha 2011 - part 1.

Štěpán Rak a Alfred Strejček - Vivat Comenius - z archivu TV Mozaika

Inscenace "Malý princ" - režiséra Vladimíra Morávka a Laterny magiky Národního divadla v Praze a rozhovor s Petrem Batěkem v roli "pilota, co spadl z nebe".

Patricie Solaříková - Branické divadlo - Na správné adrese aneb holky z inzerátu

Luděk Sobota - Dvě facky a jeden pohřeb - Branické divadlo

Rozhovor Borise Búrika s Petrem Vondráčkem - Branické divadlo

Dvě facky a pohřeb, aneb Luděk Sobota ještě žije -Tisková konference Branického divadla k nové hře.

Hudebně-taneční pozvánka - originální americká produkce nejslavnějšího světového muzikálu West Side Story!

West Side Story - original USA Broadway production v Praze 2017 - ukázka z premiéry a záznam tiskové konference

Videozvánka TV Mozaika na představení "Human Locomotion" Laterny Magiky Národního divadla Praha. O představení, divadelním tanci a Laterně Magice vypráví šéf uměleckého souboru Laterny Magiky Mgr. Zdeněk Prokeš.

Desítka s herečkou Barborou Fišerovou - TV talk show magazín NET-TV Mozaika EU

1789 aneb Dokonalé štěstí - reportáž z Národního divadla, část první - rozhovor Lenky Rejfířové s režisérem Vladimírem Morávkem u příležitosti II. premiéry hry a ukázky z první poloviny představení.

1789 aneb Dokonalé štěstí - reportáž z Národního divadla, část první - rozhovor Lenky Rejfířové s hercem Radúzem Máchou u příležitosti II. premiéry hry a ukázky z druhé poloviny představení.

Dokonalé štěstí aneb 1789 - upoutávka z úvodních scén na velkou reportáž z premiéry Národního Divadla

Generální zkouška hry Leni - Pražské Divadlo v Řeznické a rozhovory Zuzany Černé s režisérem Viktorem Polesným a herečkou Vilmou Cibulkovou

Kabaret Caligula - reportáž z inscenace Panzerfaust, rozhovor s režisérem Jakubem Sommerem a herečkou Klárou Issovou.

To všechno ona - reportáž Terezy Sedláčkové z hry uměleckého prostoru H2O Praha, rozhovor s Janem Battěkem a Ljubou Krbovou.

Divadlo Komorní Svět - reportáž z inscenace "I motýli jsou volní". Natočeno v Divadle Na prádle v Praze 2014

Divadlo u Hasičů: Možná přijde i Kristián . Dne 7.dubna 2015 mělo v pražském divadle U Hasičů premiéru originální představení MOŽNÁ PŘIJDE I KRISTIÁN, které je "cestou časem historií české zábavy".

Pozvánka do pražského Divadla Komedie na hru Naše třída, ukázky ze hry a rozhovor Lenky Rejfířové a Zuzany Černé s hlavními herci (2014).

Tragikomedie neapolského dramatika, režiséra a scénáristy Maria Geraldiho. Syn se přizná k homosexualitě. Matka si to nechce připustit a zahajuje terapii k jeho vyléčení.

Romeo ach Romeo, aneb Shakespeare s námi - autorské čtení v Divadle v Řeznické s PhDr. Jiřím Noskem, překladatelem Shakespeara do češtiny a herci Ilonou Svobodovou a Miroslavem Táborským.

reportáž z tanečního představení ME SA - Supernatural - Studio ALTA Praha.

Reportáž a ukázky z projektu TRACES taneční dvojice VerTeDance ve spolupráci se švédskou choreografkou a tanečnicí Charlottou Öfverholm, Natočeno v divadl Ponec - divadlo pro tanec

archiv TV Mozaika 2012 - Iveta Dušková v Divadle Kampa - rozhovor Lady Jelínkové ke hře Blaženka

Černé divadlo HILT na 8. divadelní olympiádě v Indii - rozhovor s ředitelem divadla Hilt Theodorem Hoidekrem o jejich úspěšném vystupování na 8. divadelní olympiádě zemí celého světa v Indii 2018

Ani o den dýl! - divadelní hra, u které se smíchy složíte! Třeskutá komedie francouzského autora Clément Michela, v režii Petra Míky, skvěle zahraná Radkem Fejtem, Michaelou Marečkovou a Lukášem Burianem.

Noční Sezóna - Stavovské divadlo - ukázka z veřejné generálky nové hry Činohry Národního divadla v Praze s komentářem režiséra hry a uměleckého ředitele činohry ND Daniela Špinara a herce ND Ondřeje Pavelky.

Činohra ND - generálka hry Noční Sezóna - beseda s diváky

Laterna magika Praha - Evald Schorm - Kouzelný cirkus.

Jak se dělá divadlo - reportáž Lenky Rejfířové z inscenace na základě fejetonů Karla Čapka - hraje divadlo No Kakabus - natočeno v Rock Café Praha.

herečka Zdeňka Procházková - rozhovor pro zpravodajství 7x24 v Paláci knih Neoluxor u příležitosti autogramiády její knihy "Na jevišti mezi Prahou a Vídní"

Talk show OUR FUTURE 2016 - 01 s Lucií Kocourkovou Lucie Kocourková je tiskovou mluvčí Laterny Magiky a tím i členkou tiskového oddělení Národního DIvadla v Praze. Představuje divákům práci na letošní premiéře Laterny Magiky, inscenaci "Malý princ" a také vysvětluje, co to vlastně Laterna Magika je a čím je tak ojedinělá a originální.

Videopozvánka televize Mozaika ČR, společně s Natašou Novotnou, tanečnicí, choreografkou a předsedkyní Vize tance, profesní organizace pro rozvoj současného tance v ČR, na oslavy Mezinárodního dne tance 29. dubna 2015.

Benátky pod sněhem - umělecká skupina OLDStars v klubovém prostoru H2O v Praze 2014

pozvánka na hru Červená do Divadla v Řeznické - rozhovor Nely Friebové s herci Miroslavem Etzlerem a Martinem Krausem s ukázkami ze hry.

Klasická inscenace bratří Mrštíků "Maryša" v adaptaci pražského Divadla Komedie. U mikrofonu Zuzany Černé dva hlavní představitelé Hana Kusnjerová a Vilém Udatný.

Tramvaj do stanice Touha - pozvánka na divadelní hru souboru OLDStars. U mikrofonu Zuzany Černé je Markéta Burešová a Jeník Tyl.

Jana Eyrová - divadelní společnost Františka Kreuzmanna - Divadlo bez hranic

1969 Doba Ledová - scénický večer k poctě Jana Palacha na Nové Scéně ND - 16. ledna 2015. Hosté : Vlasta Chramostová, Stanislav Milota, Olbram Zoubek a Pavel Kohout.

Divadelní hra Přelíčení umělecké skupiny Oldstars Praha - v klubovém prostoru H2O na Žižkově. Rozhovor s režisérem Petrem Smyczekem a herci Janem Battěkem a Marií Háskovou.

13 ženských tváří - Divadlo Marianny Arzumanové - Představení "13 ženských tváří" je hudebně dramatická inscenace, v níž v krátkých a měnících se etudových scénách se rozkrývá svět ženy.

autorské divadelní představení herecké skupiny Buenos Aires tango. Hra se skládá z osmi příběhu lidí, kteří opustili své zaběhlé životy v různých částech Evropy první poloviny 20. století a vydali se hledat štěstí za oceán do Argentiny.... kde se všichni utěšují tančením tanga.

Reportáž Nely Friebové z inscenace Divoké maso / Goran Stefanovski z divadla Komedie v Praze a rozhovor o hře, divadle i životě s herečkou Evou Vrbkovou.

Premiéra taneční inscenace Obscese choreografky Kateřiny Stupecké v uměleckém prostoru ALTA v Praze

Ponec - divadlo pro tanec - dětské představení "Karneval zvířat" Barbory Látalové a kol. - reportáž Lenky Rejfířové a ukázky z vystoupení.

z archivu TV Mozaika z roku 2012 : Misantrop - činohra Jihočeského divadla na Nové scéně ND, rozhovor s režisérem Martinem Glaserem

Švandovo divadlo - Smíchoff on - Petra Hřebíčková u mikrofonu Lady Jelínkové

Jana Janěková - reportáž Lady Jelínkové z Divadla V Řeznické, z hry Neuchopitelné lásky. Rozhovor s režisérkou Janou Janěkovou. Archivní kopie originálního záznamu, omluvte sníženou kvalitu videa.


Aktuální informace najdete vždy v našich skupinách a stránkách na Facebooku a na Twitteru :

Divadla v Praze kamerou TV Mozaika - https://www.facebook.com/groups/1581714388735198/

Česká divadla - https://www.facebook.com/ceskadivadla/

Pražská divadelní scéna - https://www.facebook.com/groups/951230754890770/

Kultura a umění v Praze - https://www.facebook.com/groups/1767641636884199/

Praha - metropole Střední Evropy - https://www.facebook.com/groups/1817132731910921/

Kultura, móda a životní styl v ČR - https://www.facebook.com/groups/1521769411188393/

Soul of ... (arts) magazín - https://www.facebook.com/soulofmagazin/

NET-TV Mozaika EU internetová televize - https://www.facebook.com/groups/mozaikatv/

NET-TV Mozaika Praha - https://www.facebook.com/TvMozaika/

Televize Mozaika EU - https://www.facebook.com/groups/televizemozaika/

Zpravodajství 7x24 - https://www.facebook.com/groups/254016531654292/

Všechny barvy tance - https://www.facebook.com/barvytance/

Všechny barvy tance II. - https://www.facebook.com/groups/143367802689387/

Lady ´s Party magazíny - https://www.facebook.com/groups/287202418122700/

Twitter TV Mozaika - https://twitter.com/televizeMozaika