Digitální fotografie 5.

Scott Kelby, nakladatelství Zoner Press Brno  2015   www.zonerpress.cz


Digitální fotografie 5.

Scott Kelby, nakladatelství Zoner Press Brno 2015 www.zonerpress.cz


     Scott Kelby, autor světově nejúspěšnějších knih o digitální fotografii, je zpět s už pátým dílem série "Digitální fotografie". Další várka přímočarých praktických rad (u nichž si řeknete : "Aha, takže takhle to dělají") oproštěných od složitých odborných pojmů a teorie. Prostě další várka toho, co fotografové na celém světě na Scottových knihách milují.
      U prvního, druhého, třetího i čtvrtého dílu "Digitální fotografie" si u čtenářů největší úspěch vždy vysloužila poslední kapitola v knize. Kapitola, která obsahovala jasné fotografické recepty, jak vyfotit kýžený snímek. Scott ukázal fotografii a popsal všechny kroky, které vedly k jejímu pořízení. A pokud i vy patříte k většině čtenářů, kteří tyto kapitoly milovali, pak je pátý díl něco, co si nemůžete nechat ujít.
      Celá kniha je totiž plná těchto fotografických receptů. Ale tentokrát Scott jde ještě o kus dál a kromě výsledné fotografie vám ukáže i fotografii ilustrační (backstage). Nejenže se dočtete o tom, jak výsledný snímek Scott vyfotil, uvidíte také přesně jak.
      Každý recept tedy nově zabírá dvě stránky. Uvidíte ilustrační fotografii a výsledný snímek. Kromě toho také Scott popíše co přesně je na ilustračním snímku a proč, veškerá nastavení fotoaparátu, blesků a použitou techniku, vysvětlí, co bylo jeho záměrem a proč fotil tak, jak fotil a také se s vámi podělí o techniky, které použil na úpravu fotografie v počítači (tedy něco, co většina ostatních autorů raději nezmiňuje). A jako vždy je celá kniha plná různých krátkých tipů a rad.
     Nejedná se o teoretickou knihu přetékající pojmy. Toto je kniha, která vám řekne, jaké máte zmáčknout tlačítko, kam máte zaostřit a s jakým nastavením fotit. Je napěchovaná informacemi a triky a vy si ji zamilujete.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :