Digitální fotografie 4.

Scott Kelby, Nakladatelství Zoner Press Brno 2014   www.zonerpress.cz


Digitální fotografie 4.

Scott Kelby, Nakladatelství Zoner Press Brno 2014 www.zonerpress.cz


      Představte si, že byste spolu se Scottem byli fotit a vy se zeptali: "Scotte, poslyš, jak bych měl vyfotit tamtu kytku, aby byla ostrá na rozostřeném pozadí?" A Scott by místo přednášky o obecných principech fotografování prostě jen řekl: "Použij teleobjektiv, odcloň objektiv, zaostři na kytku a zmáčkni spoušť". A přesně v tomto duchu Scott Kelby napsal již čtvrtý díl své řady "Digitální fotografie". Vyšli jste fotit a Scott při tom odpovídá na vaše dotazy, radí vám a prozrazuje různá fotografická tajemství. Stejně jako byste byli na výletě s přítelem - jednoduše, bez zbytečně odborné fotografické terminologie.
     V této knize nehledejte teorii - začátečníky matoucí slovník, či podrobná vysvětlování. Jde mi hlavně o to, jaké použít nastavení a kdy je použít. Téměř dvě stovky poodhalených, bedlivě střežených fotografických "obchodních tajemství" zařídí, že každá vaše další fotografie bude vypadat výrazně lépe, bude ostřejší, barevnější a bude působit profesionálním dojmem. Každá stránka knihy se zabývá jedním tématem, které vaše fotografování zlepší. Vždy, když obrátíte stranu, dozvíte se nové nastavení, nástroj, nebo trik, které pomohou vaše snímky proměnit v umělecká díla. Jestli vás neláká studovat vzorečky pro výpočet hloubky ostrosti, učit se nazpaměť posloupnosti clonových čísel, číst zasvěcené rozbory o vhodnosti a potřebnosti toho kterého objektivu, ale chcete dobře fotografovat, pak je tato kniha určena právě vám.
 ...............................
      Scott Kelby je redaktorem, vydavatelem a spoluzakladatelem časopisu Photoshop User, vydavatelem časopisu o digitální fotografii Light It! a spolumoderátorem fotografické talk show The Grid a pořadu Photoshop User TV.
      Působí jako prezident National Association of Photoshop Professionals (NAPP), oborového sdružení uživatelů programu Adobe Photoshop, a jako prezident firmy Kelby Media Group, zaměřené na školení v oblasti softwaru a na vzdělávací a vydavatelskou činnost.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :