Dezinformace - tajná strategie Ruska, jak zničit západ

Ion MihaiPacepa  -  Ronald J. Rychlak


     Výraz "kachna", kromě běžného významu, se v Rusku používá k označení dezinformace. "Kachny letí" znamená, že tisk publikuje dezinformace. 

     Dezinformace je nástroj  tajné služby jehož účelem je vládní lži lidu prezentovat tak, aby nevypadaly jako vládní lži. 

     Rusko se stalo první velmocí, která učinila klam trvalým nástrojem své vládní politiky. Typickou ruskou taktikou je neútočit přímo. A dezinformace se osvědčila jako dokonale nepřímý způsob k matení nepřátel Kremlu.

     CIA je s přehledem nejlepší zpravodajská organizace a světě. Rozhodujícím způsobem přispěla k vítězství Ameriky ve studené válce a představuje první linii obrany světa proti terorismu a šíření jaderých zbraní. Snahou ukázat ji jako zločineckou organizaci chtěla KGB omezit její schopnost získávat kvalitní lidi.

     Studená válka sice skončila, ale na rozdíl od jiných válek tato neskončila tím, že by poražený nepřítel složil zbraně. KGB, která během své existence povraždila přinejmenším dvacet milionů lidí doma a dalších sedmdesát milionů v celém komunistickém světě, nejen přežila, ale navíc transformovala dnešní Rusko v první špionskou diktaturu v dějinách.

nakladatelství Biz Books

www.bizbooks.cz