Děti a teens (do 17 let) - základy fyzické sebeobrany beze zbraně

Boj beze zbraně se rozumí sebeobrana s použitím těla, rukou, nohou, hlavy, zubů, nehtů a pod .... tedy bez použití předmětů, nebo zbraní.


     Videotechniky v těchto rubrikách jsou především myšleny jako "zásobník" technik pro výuku na workshopech BODYGUARD COMBAT ART po celé ČR a k domácímu opakování a trénování. Tak může fyzickou sebeobranu trénovat kdokoli, na jakémkoli místě, v jakémkoli čase, aniž by musel navštěvovat pravidelné tréninky v nějaké škole bojových umění, nebo pravidelné lekce sebeobrany - mnoho dětí dnes tuto možnost nemá.

     K tréninku vám stačí jakýkoli partner - kamarád, kamarádka, sourozenec, někdo k blízkých. Videoukázky jsou natáčené s dětmi, v našem případě se 14letou Lucií Hančlovou (zpěvačka, herečka, moderátorka NET-TV Mozaika EU) a to tak, jak se je sama Lucie učí - tím chceme ukázat, že k tomu, začít trénovat sebeobranu, potřebujete jen své rozhodnutí začít. Nemusíte být mistr/mistryně bojových sportů, nemusíte mít svaly, sílu, velikost a být výkonnostní sportovci. To přenechme s plným respektem zájemcům o bojové sporty, nebo profesionálním vojákům. Sebeobrana je umění pro každého, umění ubránit se a přežít.

     Techniky trénujte opatrně, pomalu a bez zbytečného násilí. Cílem tréninků není ublížit druhému, udělat si modřiny, nebo si přivozovat bolest, ale naučit své tělo opakováním přijmout bojové pohyby jako vlastní intuitivní reakce. Potom, když vás někdo agresivně napadne a budete se muset bránit, mysl většinou vypne a bude na vašem tělu, aby se samo bránilo pohyby, které do něj svým opakovaným tréninkem "naprogramujete". Zpevnění, síla, dynamika - to už pak v realitě pouličního boje přijde samo, protože to bude vyvoláno kombinací strachu, vzteku a adrenalinu z reálné situace ohrožení. Na tréninku vše provádějte pomaleji, měkce - dávejte důraz a pozornost na správné provedení, správné dýchání, dobrou stabilitu, práci s těžištěm, s neustálým krytím - to vše vás naučíme buď na workshopech, nebo na detailně rozpracovaných lekcích v placené části encyklopedie BODYGUARD COMBAT ART CLUB.