Detektiv v hedvábných boxerkách

Peter Lovesey, Nakladatelství Dokořán 2017    www.dokoran.cz


Detektiv v hedvábných boxerkách

Peter Lovesey, Nakladatelství Dokořán 2017  www.dokoran.cz


     "S tím bude potíž, Sylvane, najít pro tebe dalšího soupeře. Na Francouze, nebo Amerikány ještě nejsi docela zralý, i když si s nimi budeš umět poradit, až přijde čas. Ty předcházející jsme hnali do nejvyšší třídy moc brzy. S tebou tu chybu neudělám, Sylvane. Kromě toho - " naklonila se dopředu a něco mu pošeptala do ucha. Jedna kadeř se jí uvolnila a spočinula mu na rameni.

     Gribb venku ztuhl, protože si uvědomil, že je v ose jejího pohledu. Avšak vzápětí se narovnala a pokračovala v masáži. V těch několika vteřinách si seržant stačil pořádně prohlédnut její tvář. Nesla nepochybně rysy mladé ženy, půvabné, ale zároveň ostře modelované. Tmavé, výrazné oči, elegantní nosík, tváře trochu zardělé, možná z těsné blízosti Ebeňákova horkého těla.

.........................

     Pěstní zápasy - brutální forma boxu bez rukavic - jsou v pozdní viktoriánské Anglii zákonem dávno zakázány, seržant Gribb však objeví důkazy o tom, že dále tajně pokračují. Mrtvola, kterou vyplavila Temže, má nejen uříznutou hlavu, ale také speciálně "marinované" klouby na rukou, připravované právě pro pěstní zápas. Pošle proto mladého a fyzicky zdatného konstábla Henryho Jaga, aby infiltroval tajnou zápasnickou komunitu. Jenže následují další vraždy a Henry je ve vážném ohrožení života ...

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :