Detektiv Koumes - zimní případ

Josef Quis,  Nakladatelství Brána 2017


      Brouk Koumes dokončil dopis. Ještě jednou si ho přečetl. Poté složil papír na půl a vložil jej do připravené obálky. Tu pečlivě zalepil a napsal na ní "Ježíškovi". Chvíli ještě držel dopis v ruce, ale pak vstal a položil jej za okno. Letos přišla zima hodně brzo. Havrani přiletěli o čtrnáct dní dříve než obvykle a louku pod lesem zasypal sníh.

      Všichni místní hmyzáci už dávno spali. Taky Koumes se již chystal na kutě. Zásoby měl na celou zimu, v kamnech příjemně praskalo a vánoční stromeček voněl nazdobený v koutě místnosti. Budík měl nařízený na Štědrý den. To aby se mohl potěšit z vánočních dárků a pak znova ulehnout a spát až do jara. Bylo už pozdě večer, čas zimního spánku. Koumes se protáhl ve svém křesílku a ještě jednou se podíval z okna. Sněžilo. "To se bude spát", pomyslel si.

.......................................

      Ani v předvánočním čase nemá bystrý vyšetřovatel, brouk Koumes, kouska klidu. Tentokrát bude vyšetřovat zmizení královské koruny. Během pátrání ale odhalí i mnohé záhady starého domu a jeho okolí. Znovu jen o vlásek unikne smrti, pozná mnoho dalších kamarádů a zažije nejedno dobrodružství. Třetí případ detektiva Koumese je opět vyzdoben autorovými ilustracemi.

Nakladatelství Brána 2017

www.brana-knihy.cz