Děravý kýbl - krok první na cestě lovce síly


      Na tomto webu a ve videích vám nebudu radit, co máte přesně dělat - jen vám budu popisovat cestu, kterou jsem prošel, procházím a věřím že ještě projdu já - a k tomu vám dám nějakou tu další možnou inspiraci a rady pro vás - co si z toho vezmete, co konkrétně uděláte, kdy a zda vůbec - to už je jen na vás. Vše (texty, videa ...) je vám tu všem k dispozici zcela zdarma. Snad vám to bude k radosti a užitku.

ENERGETICKÉ TĚLO

      Uvažovat o energetickém těle jako o "baterii", na kterou fungujeme, je pochopitelně pro vaše první kroky naprosto zjednodušující, pouze schematické - ale zpočátku dobré na pochopení podstaty, principu. Nikde v těle bychom žádný takový orgán jako "baterii" nenašli, energetické tělo je pomyslným nábojem a ochranným polem v nás a okolo nás, drží nás jako živou bytost pohromadě a zajišťuje i vnímání okolního světa a komunikaci tím, že nám pomáhá naší energii vysílat a dotýkat se ostatního světa (ale také se před ním bránit a blokovat nepřátelské výboje jiných energií) - je to daleko složitější a o tom všem až později.

      Zcela jednoznačně a každý cítíme pohyb energie směrem z nás ven a zvenčí do nás - v podobě pocitů, které nás v určitých situacích a interakcích vybíjejí a nabíjejí. Opět velmi zjednodušeně - pokud děláme, nebo se nám děje něco pozitivně příjemného (jsme pochváleni, vyhráváme v nějaké hře, daří se nám tvořivá práce, komunikujeme s někým, kdo je nám opravdu příjemný ....), tak se nabíjíme energií a roste nám pocit pohody, cítíme se silnější, sebevědomější, svět je barevnější, vůně jsou intenzivnější, usmíváme se, máme nové nápady, myšlenky .... To jednoznačně proudí z dané situace, stavu, činnosti, či člověka energie k nám, do našeho energetického těla - tedy se nabíjíme. A je celkem jedno, jestli u toho relaxujeme v bazénu, kvalitně spíme, jsme na procházce lesem, rybaříme u vody, oslavujeme ve společnosti přátel, tancujeme na zábavě, jíme vynikající jídlo, meditujeme, jsme na jakémkoli esoterickém kurzu, či workshopu, nebo máme příjemný sex s milovaným partnerem ....

      A opačně - pokud jsme v situaci, či dialogu, kdy se cítíme nepříjemně, poníženě, kdy námi někdo manipuluje, kdy je nám ubližováno, kdy jsme nuceni snášet něco, nebo někoho, co je nám nepříjemné, kdy prohráváme, jsme zraňováni, šikanováni, kdy nám někdo nadává, povyšuje se nad nás - pak naše energie proudí směrem od nás ven (stavíme si mentální i energetickou obranu, štít, musíme se bránit, uhývat, čelit zlu ...), nebo ji z nás něco, nebo někdo dlouhodobě vysává a bere nám ji, něco znehodnocuje naši práci a kreativitu, jsme v prostoru, který je nám odpudivý, nepříjemný, zapáchá, stísňuje nás, bojíme se a pod.... to vše nám energii bere - vybíjí nám to energetické tělo. Všichni takové situace známe - jsme najednou bez nálady, nevěříme si, ztrácíme sebedůvěru, přicházejí pochybnosti, svět je šedivý, bezbarvý, vše je moc těžké a bolavé ....

      Existenci energetického těla, jako úložiště naší vnitřní energie - životní síly - prokazujeme tedy takto, pomocí jejího pohybu - nabíjení a vybíjení - to cítíme pomocí pocitů. Z toho naprosto logicky plyne, že by náš život byl lepší, kdybychom byli neustále nabití a plní síly - než vybití, s energií na dně a bez životní síly. Souhlasíte?

       Tak si pro úplnou jednoduchost představte nádobu - vědro - kýbl .... do kterého to všechno, co děláte rádi, přilévá energii .... a všechno, co vás vysiluje a vybíjí, vám z toho vědra zase energii vylévá - to jsou nejrůznější denní činnosti, které provádíte .... a k tomu jsou i trvalé odtoky, drenáže, prostě díry ve vašem kýblu, kterými veškerá energie, kterou přilejete, prostě zbytečně odteče - to jsou vaše zlé noční můry, starosti, které vás drtí, neřešené pracovní problémy, školní problémy, zdravotní problémy - a zcela nejvíc partnerské problémy. Nejvíce naší vnitřní síly vězníme v milostných a partnerských, případně pracovních a příbuzenských vztazích  - proto to tak silně prožíváme - až na hranici únosnosti.

      A tak ti, kdo se cítí životem stále "vybíjeni" a bez energie (a chtějí s tím něco dělat), začínají chodit na nejrůznější lekce, cvičení, meditace, seance, sezení, masáže, workshopy, kurzy - nejrůznějších "nabíjejících" činností. To může být jóga, taiči, meditace, tantrické seance, esoterické tance a cvičení, masáže, shiatsu, aroma terapie, konstelace, používání esencí, křišťálu, svíček a symbolických amuletů a desítky dalších podobných organizovaných a někým vedených činností (za které se platí a většinou hodně draze).

      Většina těchto činností kupodivu skutečně funguje a pokud vám to "sedne" a cítíte se u toho dobře, tak vás to nabije. Na nějakou přechodnou dobu, než vás to, co vás dlouhodobě vybíjí, opět vybije - a to intenzivněji a bolestivěji, než dřív, protože jste svému problému dopřáli extra dávku energie navíc - a ještě jste za ni draze zaplatili (svým časem i penězi).

ZÁKON DĚRAVÉHO KÝBLU

      Pokud se nejprve nezbavíme toho, co nás opakovaně a silně vybíjí, co nám životní sílu neustále bere - a začneme hledat cokoli, co vás bude nabíjet - tak bude naše energetické tělo jako děravý kýbl, do kterého budeme lít vodu - ať přilejeme sebevíc, dírami vše vždy vyteče a kýbl bude stále prázdný a nás to jen bude mnohem víc bolet a trápit, protože si "kupujeme sílu procítit své trápení daleko intenzivněji, než obvykle!"

      Jenže - kdo nad sebou takto přemýšlí? A tak většina ztrápených lidí neustále chodí na drahé kurzy, workshopy, lekce a cvičení - kde opravdu na chvíli zapomenou na starosti, kde se opravdu nabijí a naberou energii a je jim opravdu lépe - ale pak všechen ten užitek zase vylijí "dírami v kýblu", tedy jej VŽDY promarní v činnostech, které je dlouhodobě opakovaně stresují a vybíjejí. Ať je to špatná únavná práce, stres, hádky s partnerem, kolegou, či šéfem, šikana ve škole, vleklá nemoc, dluhy a exekuce, nesnesitelně vlezlí příbuzní, pomlouvačná a závistivá kolegyně v práci a pod .... nejvíce energie takto ztrácíme v mezilidských vztazích a z toho maximum v milostných a partnerských vztazích. Roky a roky ztrácíme čas a mnoho peněz za chvilky "úniku" a návraty do krušných realit - každý do té své vlastní. Nepřipomíná vám to závislost na drogách, které jsou jen únikem z reality, ale samy o sobě nic nevyřeší?

      Jako tolték vím, že toto je zákon práce s energií číslo jedna - neplýtvat energií ke své vlastní škodě.

     Pokud se chcete stát "lovcem síly" a svobodným bojovníkem za plně nabité aktivované a pracující energetické tělo, je třeba učinit tento první krok - přestat nesmyslně nalévat energii do děravého energetického těla - a nejprve své tělo zacelit, spravit, odstranit vše, co vám energii zbytečně bere. Princip je jednoduchý - dál dělejte vše, co vás nabíjí - ale tu získanou energii navíc věnujte řešení svých problémů - odstraňte nejprve vše, co vás silně a opakovaně vybíjí a vysiluje. Spravte si svůj děravý kýbl - a pak bude mít konečně smysl do něj konečně lít vodu.

Pokračujene na stránce :  "Než začneme lovit sílu"

Pokud nemůžete, nebo nechcete zdlouhavě číst psaný text na tomto webu (bude ho opravdu hodně), najdete na každé stránce i audio verzi, kterou pro vás postupně namluvím. I já někdy rád zavřu oči a jen poslouchám - a někdy se zase po kouskách procházím textem, přemýšlím, vracím se ...