Deník praštěný ségry a šíleného bráchy

Oldřiška Ciprová  -  Bambook

     "Jmenuji se Olivie Krásná a tohle je můj deník. Dala mi ho mamka. Musíme ho s bráchou psát, protože to mamce doporučila psycholožka. Prý nám to pomůže se líp soustředit. Oliver - to je brácha - myslí, že je to kravina, ale já chci mamku potěšit, tak si ho vést budu."

     "Ahoj, jsem Oliver a tuhle krávovinu si musím vést, protože si naši myslí, že se ségrou nejsme normální. Je to celkem vopruz, protože pořád chodíme k psychošce a ta se mě pořád na něco ptá. Prej máme ADHD, což je asi to samý, jako bejt nějakej vadnej. Je to naprosto šílený."

     "Dneska je neděle a celý den se nic nedělo. Zítra jdeme k holiči. Těším se. Mamka mi totiž dovolila, že mi může kadeřnice udělat jeden blonďatej proužek, abych byla krásná na narozky. Oliver jde taky. Je naštvanej. Holiče nesnáší."

     "Vypadám jako naprostej kretén. Mamka mě vzala se ségrou k holiči. Ségra pištěla nadšením, když z ní udělali bloncku. Je pitomá, vypadá jak Měchotka. Já to nechtěl, ale mamka řekla holičce, aby se toho nebála. A ta se nebála a jsem skoro dohola. Ségra se smála."

      Čtivý a zábavný deník dvou sourozenců rozesměje každého teenagera i dospělého čtenáře. Velmi často si připomeneme naše vlastní radosti a starosti dětství, které byly někdy velice podobné příběhům obou postav.


Graga Publishing a.s. 2015

www.grada.cz