Dej tělu šanci - k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví

Ivana Stenzlová, nakladatelství SMARTPRESS 2018  -  www.smartpress.cz


Dej tělu šanci - k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví

Ivana Stenzlová, nakladatelství SMARTPRESS 2018 -  www.smartpress.cz


     Naše tělo je ten nejdokonalejší stroj na této planetě. Proto se nikdo nemusí stydět za to, že mu často nerozumí. Pojďme se společně vydat na cestu za poznáním vlastního těla.

     Pokusme se porozumět jeho řeči, jeho signálům, které nám dává a kterými nás upozorňuje na to, co je špatně a co dobře. Porozumět svému vlastnímu tělu a jeho potřebám je klíčem ke kvalitnímu a dlouhému životu.

     V mládí jsem nevyzkoušela žádnou dietu. V dospělosti se ukázalo, že to byla dobrá volba. Mé tělo bylo díky tomu docela v pohodě a v rovnováze. Ze stravovacích směrů mě na nějaký čas inspirovalo vegetariánství a potom veganství. S přicházejícími novými stravovacími trendy jsem si často pokládala otázku, který z nich je vlastně ten nejzdravější. Dnes již žádný z nich neřeším, beru je spíše jako příjemnou inspiraci. Našla jsem totiž sama sebe a ctím potřeby svého těla. Řídím se heslem : "Jen to nejlepší je pro mě dost dobré!"

     V této knize se na vás, milí čtenáři, obracím nejenom jako přírodovědkyně, mikrobioložka a specialistka v oboru výživy a zdraví. Obracím se na vás především jako člověk, který cítí potřebu vám předat určité poselství. Poselství lidskosti, uvědomění si své vlastní jedinečnosti a svého já. Žijeme v době, která nám bere identitu, která nás škatulkuje a zařazuje do skupin, kam často vůbec nepatříme. Tady narážím na diety, ozdravné a hubnoucí programy, různorodé stravovací směry, do kterých se vrháme po hlavě s vidinou řešení našich zdravotních potíží, či vylepšení stávajícícho zdravotního stavu. Často ale zažíváme sklamání, že to nefunguje a ptáme se, proč u něho ano a u mě ne? V této knize vás chci ušetřit zklamání a dalších falešným iluzí o tom, že existuje zázračný ozdravný program pro všechny.

      I když ... tady si dovolím tvrdit, že vlastně existuje. Napsala ho příroda sama. Její proram ale nebudeme uplatňovat všichni stejně, protože jsme velmi rozdílní. Kolik je tváří na světě, tolik je metabolických typů a individualit. Ale nebojte se, my to společně zvládneme. Použijeme svůj vlastní selský rozum, taky trochu mých odborných a životních zkušeností a ono to půjde! Není to žádná věda, je to jen cesta sebepoznávání a ta je často na celý život.

...............

      Ivana Stenzlová podává jedinečné vysvětlení a návod v jednom. Jako odborný mikrobiolog a specialista na výživu srozumitelně vysvětluje, co se přesně v lidském těle děje a přináší manuál, jak přirozeně dosáhnout metabolické rovnováhy, která je předpokladem trvalé štíhlosti a opravdového zdraví.. Autorčin přístup je unikátní tím, jak funkčně propojuje poznatky moderní biologie a dietologie s moudrostí tradiční čínské medicíny a celostního přístupu.

Zajímavá a doporučená videa z produkce NET-TV Mozaika EU: