Ďáblova svatyně

Marie Hermanson  -   Dobrovský s.r.o.  2016


    "Něco mi na tom ale nesedí", pokračovala Gisela. "Tento pocit mne doprovází od posledního sezení s Maxem, tedy od úterý. Minulou noc jsem si proto záznam našeho rozhovoru znovu pustila." Odmlčela se a poté se váhavě podívala na doktora Fischera, který zrovna něco šeptal doktoru Kalpakovi. Ostatní mlčky čekali. Heda Heineová jí rukou dala signál, aby pokračovala :

     "Porovnala jsem poslední setkání se zbytkem našich rozhovorů. A to jen potvrdilo mé podezření. Něco není takové, jak má být. Jeho gesta, držení těla, volba slov, výraz tváře, způsob, jakým pohybuje hlavou, jak chodí a jak si sedá. Všechny tyto charakterní znaky nejsou jeho. Prostě to není Max. Vzhledově ano, ale uvnitř sídlí někdo zcela jiný."

........

     Když Daniel obdrží ze Švýcarska dopis od svého dvojčete Max, vyděsí se. S bratrem, který je tam na psychiatrické klinice, ho nepojí dobrý vztah a navíc se spoustu let neviděli. Max ho pozve na dovolenou, s čímž Daniel nakonec souhlasí, protože se mu zrovna nedaří, ale celou cestu do Švýcarska přemítá, zda se chová rozumně. Není Maxova štědrost vlastně záminkou, aby ho Daniel vytáhl z dalšího životního průšvihu?

     "Vězení jak od Piranesiho .... Hermanson výborně zpracovává motivy noční můry a falešných nadějí a čtenáře vtahuje hluboko do příběhu." (The New Your Times Book Review)

      Marie Hermanson vystudovala žurnalistiku, literární vědu a sociologii, studijní praxi absolvovala v psychiatrické léčebně. Po studiu se nějaký čas věnovala novinařině. Její romány jsou ve Skandinávii velmi úspěšné a novela Musselstranden je již považována za moderní klasiku. Žij v Göteborgu ve Švédsku.

Knihy Omega - Dobrovský  2016

www.knihyomega.cz

www.knihydobrovsky.cz