Co má vědět správný Čech

Michal Vaněček, ilustroval Václav Ráž, Nakladatelství Grada - Bambook 2017


      Každý správný vlastenec by měl být hrdý na svou zemi, v níž se narodil, vyrostl, žije v ní a která je jeho domovem. Měl by ctít její státní symboly, být hrdý na její historii, úspěchy, slávu a postavení ve světě. Vlastenectví by se mělo rozvíjet již od raného věku, a proto tato kniha přináší informace o 111 nejvýznamnějších úspěších naší vlasti právě mladým čtenářům. Máme právo být hrdí na to, co jsme v historii dokázali, kam jsme posunuli hranice vědy a techniky, hranice lidských možností ve sportu, co jsme dokázali v umění. Je dobré znát tradice, na kterých vyrůstá současná společnost a budoucí generace. Je třeba s hrdostí, ale i pokorou vnímat naší minulost, ctít odkazy našich předků a hájit naše místo na světovém výsluní.

      Znáte českou hymnu a víte, kolik má slok? Víte, kolik máme státních svátků a proč je slavíme? Nebo kteří Češi a jaké vynálezy se celosvětově proslavili? V této knížce se dozvíte odpověď nejen na tyto otázky, ale také spoustu dalších zajímavostí a střípků z naší historie.

     Státní hymna, Pražský hrad, Tomáš Baťa, Jára Cimrman, Antonín Dvořák, Karlova univerzita, klavíry Petrof, kontaktní čočky a silon, Kolben a Daněk, lék proti AIDS, Antonín Panenka, Tatra, Spejbl a Hurvínek, Kaplanova turbína, plzeňské pivo, Martina Navrátilová, Emil Zátopek, železnice, transplantace plic, Věra Čáslavská, Lázně Jáchymov, Škodovka, Švejk, olomoucké tvarůžky, potrubní pošta, Ferdinand Porsche, ruchadlo, remoska a další a další pojmy české národnosti.

Nakladatelství GRADA Bambook 2017

www.grada.cz       www.bambook.cz