Čínská tlaková automasáž

Laurent Turlin, Nakladatelství ANAG 2018  -  www.anag.cz

 

Čínská tlaková automasáž

Laurent Turlin, Nakladatelství ANAG 2018 - www.anag.cz


      Akupresura jako technika automasáže je součástí tradiční čínské medicíny. Je založena na manuální stimulaci energetických či akupunkturních bodů a lze ji tedy popsat jako tlakovou verzi tradiční čínské akupunktury.

     Nejspíš by vás nikdy nenapadlo, že se ve vašem každodenním životě čínská akupresura již dávno vyskytuje. Když vás bolí hlava, masírujeme si spánek, abyste si od bolesti ulevili. Když ráno vstáváte, protřete si vnitřní koutky očí, abyste měli jasnější zrak i mysl. Než se pustíte do nějaké práce, nebo do jídla, promnete si ruce a povzbudíte tak svou energii a chuť k jídlu.

     Tyto zdánlivě nepodstatné denní aktivity pomáhají stimulovat všechny hlavní tělesné funkce. A to je hlavní princip akupresury. Akupresura je totiž intuitivní a jednoduchá metoda, která často nabízí okamžité a viditelné výsledky nejen v případě bolesti, ale i u řady dalších obtíží, například u škytavky, nachlazení, cestovní nevolnosti a pod ...

     Rovněž pomáhá při řadě problémů, před které nás staví moderní společnost. Stres, úzkost, deprese, nespavost, svalové spasmy a bolesti, to všechno jsou důsledky nerovnováhy v naší kultuře, které nám připomínají, jak důležité je o své zdraví pečovat. Akupresura nabízí holistické řešení, které je současně prevencí i léčbou.

     A konečně je to i metoda, jak si udržovat dlouhověkost a bojovat se stárnutím, posilovat tělesné funkce a chránit tělo před nemocemi tak, abychom žili co nejdéle a v co nejlepší možné tělesné i psychické kondici - řekněte sami, není to úžasný příslib?

....................

     Cílem tradiční čínské medicíny je optimalizovat to, čemi se říchá "Qi", nebo "Čchi", tedy životní sílu. Podle čínské tradice je Čchi zdrojem všeho, neboť podstatou lidstva je energie. Zároveň je to původní hybná síla, která řídí všechny projevy vesmíru, včetně lidských bytostí. Je to primární síla, která oživuje všechna stvoření. Veškeré projevy života jsou určovány pohybem a změnami Čchi a život je neustálá posloupnost proměn Čchi. Z této životní síly pochází naprosto všechno, a to jak na tělesné, mentální, emoční, či intelektuální úrovni, tak na úrovni sexuální, nebo spirituální. Tělo dokáže přežít nějakou dobu bez potravy, tekutin a dokonce i bez dechu - ale bez Čchi, i kdyby to mělo trvat pouhou vteřinu, okamžitě umírá. Čchi je totiž život sám!

Zajímavá a doporučená videa z produkce NET-TV Mozaika EU: