Čínská studie / Nová Čínská studie

T. Colin Campbell Ph. D., Thomas M. Campbell  -  Nakladatelství SVÍTÁNÍ plus s.r.o.    Hradec Králové www.svitani.eu   -   svitani.objednavky@centrum.cz 


T. Colin Campbell Ph. D., Thomas M. Campbell - Nakladatelství SVÍTÁNÍ plus s.r.o. Hradec Králové

www.svitani.eu svitani.objednavky@centrum.cz  


z Úvodu knihy Čínská studie :

..... Přestože jsem strávil celý svůj aktivní život vědeckým výzkumem, zaměřeným na výživu a zdraví, nikdy se nepřestanu divit, jak dychtivě veřejnost touží po informacích o výživě. Knihy o ní patří stále mezi bestsellery. Témeř každý oblíbený časopis zařazuje rubriku o výživě, noviny pravidelně uveřejňují články týkající se výživy, v televizi a rádiu neustále diskutují o výživě a zdraví.

      Máte kupovat biopotraviny, abyste se vyhnuli pesticidům? Jsou primární příčinou rakoviny chemické látky, pocházející z okolního prostředí, nebo je vaše zdraví předurčeno geny, jež jste zdědili po rodičích? Opravdu tloustnete po sacharidech? Měli byste si hlídat celkové množství tuků v potravě, nebo pouze saturované tuky a tzv. "trans-tuky"? Měli byste vůbec jíst vitamíny? A které vitamíny tělo potřebuje? Kupujete potraviny obohacené vlákninou? Měli byste jíst ryby? Jak často? Zabrání konzumac sóji srdeční chorobě?

      Troufám si říci, že na tyto otázky neznáte přesnou odpověď. Budiž vám útěchou, že nejste jediní. I když je k dispozici tolik informací a názorů, jen málokdo doopravdy ví, co by měl dělat, aby své zdraví zlepšil.

     Po dlouhé profesionální dráze vědce a tvůrce výživové politiky nyní zcela chápu, proč jsou Američané v problematice správné výživy tak nejistí. Jestliže platíte ze svých daní náklady na výzkum a zdravotní politiku, zasloužíte si informace o tom, že mnoho vydávaných statí, článků a jiných textů o potravinách, zdraví a nemocech je nepravdivých.

      Chci to změnit. Chci vám dát nový základ k pochopení vztahu mezi výživou a zdravím. Moje kniha odstraňuje zmatek. Dodržováním v ní navrženého systému stravování předcházíte nemocem, léčíte je a prožijete tak daleko lepší život.

                       T. Colin Campbell Ph. D.

      Okolo této průlomové knihy renomovaného amerického vědce T. Colin Campbella již dlouhé roky běží diskuze, ve kterých ji jedni vynášejí do nebes, zatímco druzí se snaží dokázat, jak se mýlí. Tak, jako v čemkoli jiném v životě, je třeba se na podobně rozsáhlé a podrobné dílo podívat z většího nadhledu, vnímat je jako celek se všemi souvislostmi a pochopit, proč bylo napsáno a k čemu nám může být dobré.

      Nejprve, zda bych vám tuto knihu doporučil? Rozhodně ano - ale ne jako "bibli svatou". Autor bezesporu odvedl obrovský kus práce a kniha se nestala "knihou roku" v USA i jinde jen tak, bez důvodu. Čínská studie podává podává vědecké informace, přitom to je kniha psaná lidsky a srozumitelně pro každého laika. Čte se jako detektiva o 30 letém vědeckém zkoumání profesora Campbella, odhaluje netušené souvislosti. Jejím pročtením získáte obrovský přehled a mnoho velmi užitečných informací. Tyto informace pak můžete porovnávat s jinými z jiných zdrojů a využijte je, pokud cítíte, že oslovují přímo vás.

      Jde o to, že každý jedinec je "nastavený" jinak, pokud jste nemocní (tím nemyslím chřipku, či natlučené koleno, ale opravdu vážnou a dlouhodobou nemoc), každá nemoc je individuální, její příčiny jsou vždy kombinací mnoha faktorů a stejně tak její léčení by mělo být založené na kombinaci medicíny, zdravého rozumu, odstranění příčin, úpravy stravy a životosprávy. Lidé na této planetě nejedí všichni stené potraviny, nepijí stejnou vodu, nedýchají stejný vzduch a nejsou zabíjeni stejnou průmyslovou chemií a jedy. Nemají stejný přístup k lékařské péči, jsou zatíženi jinými genetickými dispozicemi, mají nejrůznější životní styly. Proto žádná "sebevědečtější" PRAVDA nemůže být nikdy pravdou pro úplně všechny. Tam kde jste, s tím, co se vám děje, s možnostmi, které máte, vždy sázejze hlavně na zdravý rozum a signály svého těla. Nikdy se nespoléhejte pouze na tabletky od doktora, ale také se nikdy nespoléhete jen na bylinky od babky kořenářky.

      Čínská studie je souhrn mnoha velmi důležitých informací především o vlivu stravy - konkrétně stravy živočišné a stravy rostlinné - na nemoce, jako je rakovina, cukrovka, nemoci cév, obezita a pod .... Spolehnout se ale jen na to, že při rakovině přestaneme jíst maso a uzdravíme se, to není poselstvím "Svatého Grálu". Tato kniha je hlavně úžasný zdroj informací a nástroj, se kterým můžeme dopomoci svému uzdravení a posílit své zdraví - a který je zapotřebí použít v pravý čas, na pravém místě a v kombinaci s dalšími nástroji, vědomostmi a znalostmi.

     Moderní doba nás odnaučila vnímat své tělo, své pocity, jeho signály - a tak se ztrácíme v moři nejrůznějších vědeckých i pseudovědeckých tvrzení, rad a pokynů a nevíme si s nimi rady. Přijměme výchozí premisu, že si s tímto mořem tvrzení neví doopravdy rady nikdo, jinak by neustále nevycházelo tolik vzájemně si protiřečících rad, studií, článků a knih.

      Ale co když jsou všechny studie a vědecká tvrzení (mimo jasné bulvární bláboly) ve světle situace a prostředí jejich autorů pravdivé - ale každá ta pravda je jen pro někoho? Každý způsob léčení je jen pro část nemocných a pro jiné, byť se stejnou nemocí, jsou zase vhodné jiné metody a postupy? A v zrcadle této individuality některé z vás obsah této knihy, této světově uznávané "Čínské studie" dovede zpět na světlo a k vyléčení svých nemocí ... a jiné prostě neosloví a ti budou hledat východiska ze svých problémů jinde. To je život a to je svět.

       Za sebe mohu říci, že jsem rád, že tato kniha existuje a že jsem ji mohl přečíst a pokud si ji chcete koupit, tak si ji kupte. Stojí za to.

                                                     Jaroslav Polák, ředitel NET-TV Mozaika EU


Zajímavá a doporučená autorská videa z produkce NET-TV Mozaika EU :