Ahoj, vítejte ve světě toltéckých lovců síly. Počítám se mezi ně už skoro třicet let a díky postupnému pochopení, jak funguje lidská vnitřní energie a jak se s ní pracuje v praktickém každodenním životě, jsem na sobě za těch třicet let udělal obrovský kus práce. Prožil jsem si toho v životě tolik, že bych si už snad ani na polovinu z toho nedokázal vzpomenout. Je mi 57 let a cítím se na třicet. Radost ze života mne neopouští a k ní se přidal i vnitřní klid a spokojenost. Na druhou stranu, lovec síly má vždy důsledně vyvažovat potřeby jak energetického, tak fyzického těla a já v posledním desetiletí díky tvořivé práci za kamerou a u počítače fyzické tělo zanedbal do té míry, že jsem se ocitl při výšce 179 cm na 154 kg živé váhy - s počínajícími zdravotními problémy.

       Jistě, mohl bych se konejšít tím, že okolo šedesátky a výše je už víc lidí nemocných než zdravých a že nadváhu má také skoro polovina lidské populace. Ale já jednou začal žít jako lovec a tak mám teď před sebou novou životní kapitolu - naučit se znovu žít jako bojovník ve věku, kdy se už pomalu lidi připravují do důchodu, obnovit své fyzické síly a kondici, uzdravit tělo z počínajících nemocí a dlouhodobě připravované energetické tělo začít plnit a aktivovat vnitřní energií. S cílem poznat, kam to celé povede a co na této cestě zajímavého prožiju a potkám.

       V této rubrice se s vámi rád podělím o vše, čím jsem si již prošel a proč to vše dělám, jaký by to pro vás mohlo mít smysl a užitek.

        Před nějakými dvaceti lety jsem na téma toltécké cesty psal články do časopisů, vydal jsem knihu a pořádal jsem po celé republice workshopy a kurzy. Součástí praktik pro aktivaci a posílení energetického těla jsou i takzvané "Magické pohyby", sestavy cvičení, které přímo s vnitřní energií cíleně pracuje. Možná jste o nich už slyšeli pod názvem "Tensegrita", který vymyslel americký popularizátor toltéctví Carlos Castaneda.

      Dnes, po třiceti letech, přenesu postupně vše, co znám a čeho jsem dosáhl, do této rubriky na svém webu. Nejprve v textech, abych si si sám srovnal myšlenky (je jich nějak příliš) a seřadil správně slova a tyto psané texty vám následně převedu do audio-podoby, abyste mohli jen poslouchat a soustředit se na vlastní myšlenky a pocity.

      Na cestě lovce síly je každý sám za sebe, to, co v sobě nese, si nekoupíte za peníze, ani nenaučíte ve škole, nikdo vás v tom nevytrénuje, to musíte prostě nejprve pochopit a pak chtít sami praktikovat. Proto sem - na web a na You Tube kanál  - také všechno dávám zcela zdarma a volně přístupné - nic nemohu udělat za vás, jako nikdo nic nikdy neudělal za mně. Jen vás mohu nasměrovat (pokud budete sami chtít) a na cestu vám vlastní zkušeností posvítit, ale vykročit už musíte každý sám.

      Toltéctví je tedy zcela individuální a také zcela praktické - jde o "evoluci" vašich energetických schopností v každodenním praktickém životě. Ale je výjimka - je jedna složka celé cesty toltéckých lovců síly, kterou je vhodné praktikovat skupinově, a to je cvičení sestav a prvků "Magických pohybů". I tyto cviky a sestavy vám sem postupně dám v podobě návodných videí, také volně a zdarma. Můžete je cvičit sami doma, nic k tomu nepotřebujete, může je cvičit úplně každý a nestojí to ani haléř. Ale jejich účinky se výrazně zvyšují, když je současně cvičí větší skupina lidí - pořádal jsem cvičební workshopy pro deset, dvacet, ale i třista lidí v tělocvičně - a vím, o čem mluvím, zažil jsem to sám na sobě. K tomu se asi budu chtít vrátit - a kdokoli se bude k takovým jedno, dvou-denním až víkendovým akcím přidat, bude vítán. Proto mi prosím napište svou mailovou adresu - na můj mail :   jaroslav.polak.praha@seznam.cz abych vás mohl o takových chystaných cvičebních akcích informovat (zcela nezávazně, samozřejmě).


       Jaroslav Polák, červen 2022