Cesta k uzdravení

Jan Palouček, Nakladatelství KAZDA Praha 2017   www.knihykazda.cz


Cesta k uzdravení

Jan Palouček, Nakladatelství KAZDA Praha 2017  www.knihykazda.cz

     Výrazu "alternativní medicína" se používá k označení diagnostických a léčebných metod, stojících mimo rámec běžných lékařských postupů a prováděných zpravidla osobami bez lékařského vzdělání. Její postavení není snadné, neboť narušuje staré pořádky v medicíně. Naštěstí ji nelze dost dobře zakázat, protože očividně dobře funguje.

      "Alternativní léčebné postupy" se často považují za pouhou náhražku, nebo doplněk klasického medicínského úsilí - zejména v případech, kde klasická zdravotní péče nedokáže vyjít vstříc oprávněným potřebám pacienta, nebo prostě selhává. Skutečná úloha alternativní medicíny nespočívá v doplňování klasické medicíny - a již vůbec ne v jejím zpochybňování, ale v jejím přetvoření. Alternativní medicína přináší nový rozšířený pohled na problematiku zdraví. Je však nemyslitelné, aby klasická medicína byla někdy zcela nahrazena medicínou alternativní. Další pokroky v klasické medicíně jsou ovšem možné jen za předpokladu, že se změní její princip.

........................

      MUDr. Jan Palouček, lékař a léčitel - vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, léta pracoval jako ortoped-traumatolog. Od roku 1990 žije v jižních Čechách a působí v oblasti alternativní medicíny. Přednáší rovněž na témata sebepoznání, rozvoje osobnosti a vnímání energií. Je spoluautorem knihy "Cesta k životu" a autorem knihy "Poselství barev".


Doporučená videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našich dvou You Tube kanálů :