Jak přežít - české vězeňství


       V této rubrice naleznete čtyřdílnou videosérii univerzálních základních informací a rad o tom, jak, když vás soud odsoudí k trestu odnětí svobody (tedy do vězení), co je dobré udělat, než nastoupíte, co je dobré si vzít s sebou, jak bude probíhat pobyt ve vězení, co se s vámi bude dít a pokud to budete chtít využít, tak jak zažádat o podmínečné propuštění z výkonu trestu.

        Uvedené rady a informace jsou určeny lidem trestaným poprvé, kteří nemají o životu ve vězení ani potuchy, kteří spáchali menší trestný čin z nedbalosti, náhodně, či neunesli tíhu života, podnikání, alimentů ... a musí si jít své prohřešky proti zákonu odpykat do vězení - na pár měsíců, rok ....

       Nechci nikomu radit, jak se vězení vyhnout, nebo jak stát a zákon obelstít, to v žádném případě. Ale protože se toto téma nikde neventiluje, tak běžný člověk netuší, jak to ve vězení funguje a jde do něj napoprvé zcela nepřipraven a informačně nevybaven.


      V prvním videu popisuji, jak a co udělat, než do vězení nastoupíte a čím se vybavit na nástup do výkonu trestu.

      V druhém videu jsou informace o prvních dnech ve vězení, jak a co probíhá a co vás čeká - cca první měsíc.

      Ve třetím videu popisuji základy pobytu ve vězení na "mateřské věznici".

      Ve čtvrtém videu najdete informace, jak podat žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu - o čem to vlastně je a jak k tomu přistoupit.


       Informace, přenesené do videosérie, jsem získával před lety jako novinář, rozhovory s lidmi, kteří českým vězením prošli. Pokud máte informace aktuálnější a napíšete mi o změnách, novinkách, co třeba již funguje jinak, předem děkuji a časem z toho složím i páté video s aktualizacemi, dalšími informacemi, názory, připomínkami a pod ...

      Stejně tak mi můžete poslat nějakou konkrétní otázku, budu se vám ji snažit obratem zodpovědět. Pište mi buď na mail :

chlapeknacaste@seznam.cz      nebo na Facebook :

https://www.facebook.com/chlapeknaceste 


Užitečné kontakty : 

Vězeňská služba České republiky :  https://www.vscr.cz/