Česká architektura 2014-2015

Jitka Ressová - Prostor o. p. s.

     Česká architektonická ročenka pravidelně informuje nejen odbornou, ale také laickou veřejnost o aktuální situaci v oboru a přináší podněty k inspiraci a veřené diskusi. Pro zájemce ze zahraničí pak kniha slouží jako stručný přehled aktuální české architektonické scény. Výběr publikovaných staveb provádí vždy jedna osobnost z prací nabídnutých vybranými architekty.

     Posláním obecně prospěšné společnosti "Prostor - architektura, interiér, desing" je upozorňovat na zajímavá řešení v oblasti stavitelství, architektury a desingu s důrazem na práce současných českých autorů.

     V nejnovější ročence, která je psána dvojjazyčně (česko-anglicky), naleznete například parostrojní pivovar v Lobči, libereckou kinokavárnu Varšava, brněnské Cafe Praha, revitalizované muzeum v Litomyšli, památník v Mikulově, základní školu v Líbeznicích, revitalizovaný park ve Zlíně, kabinet zámku v Kroměříži, Pavilon skla v Klatovech,  Centrum stavitelského dědictví v Plasích, či experimentální sídlo firmy ve Slavkově u Brna .... a mnohá další díla českých architektů a designérů v kvalitních barevných fotografiích,  plánech i popisu autorky Jitky Ressové.

Prostor o. p. s.  2016

www.prostor-ad.cz