Ceník PR videí, propagace a recenzí na NET-TV Mozaika EU


     Cena tvorby internetového videa má jednoduchá pravidla. Nejedná se o cenu za kus s pevně stanovenou cenou (jako když si kupujete jednu housku v samoobsluze), ani se jeho cena nepočítá za minuty výsledného videa (jako metrážový textil s cenou na metr látky). Cena videa je závislá na tom, jak dlouho trvá jeho výroba, kolik lidí se na jeho výrobě podílí a s jakými případnými vedlejšími náklady. To v součtu dělá výslednou cenu videa - jeho délka nemá na cenu nejmenší vliv.

Příklad :

  • Budete chtít natočit přednášku v sále (záznam divadelního představení, krátké sportovní soutěže, řečnického vystoupení na demonstraci a pod .... ) - přijde kameraman, postaví kameru na stativ, cca dvě hodiny natáčí. Přenese záznam do střižny, opatří titulky, udělá začátek a konec a video je na světě. Pokud je to přednáška v rámci Prahy (TV Mozaika EU má jako domácí město Prahu), tak nejsou výdaje na dopravu, u počítače se stráví jen několik hodin a cena dvouhodinového videa je dva až tři tisíce Kč.
  • Budeme točit rozhovor s vaším pracovníkem na vašem stánku na veletrhu v Praze - přijde kameraman a moderátor/ka, na místě si s vámi vše proberou, poradí, půmůžou, natočí se rozhovor, k tomu záběry stánku, zboží, ukázka služby (např. kosmetické procedury), celkové záběry na lidi okolo vašeho stánku a pod .... S tím se stráví dvě hodiny. Materiál se pak ve střižně stříhá déle, musí se vyčistit rozhovor a proložit obrazovými ukázkami, doplnit více titulky, kontakty, případně zaslanými logy, fotografiemi .... naší hudbou .... Standardně je naše současná cena za PR rozhovor z veletrhu 4.000,- Kč (v Praze). Je to kratší natáčení, ale celodenní střih - a natáčí dva lidé.
  • Budete chtít udělat PR video z vaší biofarmy, kde pěstujete zeleninu a chováte zvířata na maso. - Kameraman s moderátorkou pojedou z Prahy za vámi (bus/vlak). Natáčením a cestou z Prahy za vámi a zpět stráví celý pracovní den. natočí se hodně krátkých různých záběrů na celou farmu, jednotlivé detaily, nějakou činnost, finální produkty a pod ... s vámi rozhovor,  nějaké oživující záběry pro diváky (moderátorka krmí králíky, nebo si zkouší šlapat zelí ....) a střih těchto všech nateriálů potrvá přibližně dva plné pracovní dny na počítači.  Cena bude okolo pěti - šesti tisíc Kč + uhrada cestovného (jízdenky vlak, nebo autobus z Prahy a zpět). Zda bude mít výsledné video délku pěti, deseti, patnácti minut, nebo půl hodinu, nemá na cenu žádný vliv. Jeden den se jede a natáčí, dva dny se zpracovává materiál. To tvoří cenu.
  • Budete chtít vytvořit reklamní krátké video o vaší továrně, které chcete promítat třeba na obrazovce na vašem stánku na veletrhu - přijede kameraman a bude celý den, nebo možná dva dny natáčet pečlivě různé co nejzajímavější záběry vaší výroby - stroje, lidi, detaily .... Pak se bude meteriál pečlivě čistit, stříhat z mnoha krátkých, jen několikavteřinových záběrů, srovnávat na podkladovou hudbu, takže se po několikadenní práci mravenčí trpělivé práci na počítači stane výsledkem jen dvoumintové, ale pečlivě natáčené a stříhané video, za které si řekneme okolo deseti až patnácti tisíc Kč. Opět, neplatíte délku videa, ale čas a práci kterou si dáme s jeho výrobou.


       Takto by se dalo s příklady pokračovat donekonečna. Chceme tím jen osvětlit našim zákazníkům, že otázky typu "Jaká je cena za dvouminutové video?" nelze zodpovědět. Když nám napíšete stručné základní parametry vašeho zájmu - například : "Mám obchod s keramikou v Mladé Boleslavi a chci jej propagovat na internetu videem, kde by bylo vidět, co vše prodávám", tak vám obratem napíšeme, jak natáčení probíhá a kolik vás bude stát, jak to bude vypadat a jak navíc vaše video budeme dlouhodobě šířit po internetu napříč celou republikou - protože to je z naší strany vždy zdarma (s vyjímkou poplatku 300,- Kč za tvorbu recenzní stránky) a navíc k zakázce jako BONUS - vy vždy platíte jen výrobu videa, rozšíření mezi naše diváky už máte NAVÍC - tím se odlišujeme od všech ostatních firem, které video jen vytvoří - a jeho osud už je nezajímá. Napište nám na mail :  produkce@mozaikatv.cz  - vytvoříme vám zcela poctivě a otevřeně jak popis celého dění, tak kalkulaci se všemi položkami - nic před vámi nebudeme skrývat. Vy se pak rozhodnete, zda nám zakázku na vaši propagaci zadáte.