Cech objevitelů - kniha první - Cesta do Shambhaly

Jon Baird, Kevin Costner, Stephen Meyer - edice Omega, nakladatelství Dobrovský s.r.o. 2016


     Nejprve jsem se pozastavil nad jménem jednoho z autorů - Kevin Costner. Říkám si "náhoda", ale ono ne, jde opravdu o amerického producenta, režiséra a herce Kevina Costnera.  S tím jsem se také dozvěděl, že je kritiky uznáván jeko "nejvizionářštější vypravěč své generace".

     A teď k této zajímavé knize. Kdo pamatuje stará vydání knih Julese Verna, napadne ho podoba obálky. Tou ale vše jen začíná. Listy jsou zažloutlé, barva voní minulými staletími. Texty střídá comics v barvě, kterou filmaři znají jako "sépiovou".

     Cestování, cestovatelé, staré poklady na ještě starších mapách, tajemství, dobrodružství - po celém světě. Objevování posledních míst na zeměkouli, kam dosud lidská noha nevkročila.

     První kniha v sérii "Cech objevitelů" - Cesta do Shambhaly, se odehrává během První světové války, kdy západní civilizace stojí na pokraji katastrofy. Vypráví o výpravě za zlatým městem z buddhistických mýtů. Toto pátrání zavede hrdiny knihy z Cechu objevitelů k severnímu pólu i do mongolských pouští, do asijských podzemních kanálů i hluboko do nitra Himalájí, než bájná Shambhala konečně vydá svá tajemství.

     A mimochodem, kniha má 770 stran!

v edici Omega vydalo nakladatelství

Dobrovský s.r.o. 2016

www.knihydobrovsky.cz