Časopedie

Nakladatelství Slovart Praha 2019   www.slovart.cz   distribuce Knihcentrum.cz  www.knihcentrum.cz  


Časopedie

Nakladatelství Slovart Praha 2019 www.slovart.cz distribuce Knihcentrum.cz www.knihcentrum.cz 


     Poznejte 13 miliard let dějin planety Země - od Velkého třesku po digitální věk. Unikátní ČASOPEDIE nabízí přehled všech nejdůležitějších událostí světových dějin - od vzniku a pádu velkých říší až po vynálezy, které změnily naše životy, od zásadních vědeckých objevů až po ta nejúžasnější umělecká díla.

      Důležitá fakta a osobnosti, názorné ilustrace a fantastické fotografie dohromady složí navzájem propojený příběh - fascinující historii lidského pokolení.

     Cestování v čase - některé události, popisované v této knize, se odehrály před mnoha a mnoha lety. Někdy před miliony let, jindy dokonce před miliardami let. Za některými letopočty také najdete zkratku "př.n.l.", nebo "n.l.", což znamená "před naším letopočtem", nebo "našeho letopočtu". Počátek našeho letopočtu odvozujeme od roku, kdy se podle tradice narodil Ježíš Kristus. Pokud u nějaké události neumíme doplnit přesné datum, je k letopočtu doplněno "asi" - uvedené datování je jen přibližné.

     Příběh vesmíru - Vesmír vznikl před 13,8 miliardy let při události, kterou označujeme jako "Velký třesk". Nejednalo se o nějakou explozi hmoty do prostoru, ale o náhlé objevení se a expanzi prostoru jako takového. Rozpínání prostoru od té doby trvale pokračuje, čímž se vytváří nepředstavitelně rozlehlý vesmír. Světlo se sice pohybuje vysokou rychlostí, přesto mu trvá miliardy let, než dospěje na konec vesmíru. Znamená to, že pohled do hlubin vesmíru je pohledem do minulosti, který nám umožňuje zkoumat jeho počátky.


Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :