Casanova a jeho utajená žena

Barbara Lynn-Davis, Nakladatelství Brána 2018


     Kateřina Capretová byla nevinná čtrnáctiletá dívka, když její krása upoutala pozornost nejslavnějšího svůdce - Giacoma Casanovy. Opojena divokou vášní se za Casanovu tajně provdá. Šokující zrada, které se Casanova dopustí, ji však donutí k činu, který ji navždy poznamená. O dvacet let později se Kateřina postará o mladou ženu, jejíž příběh lásky se podobá jejímu vlastnímu. Dívčina přítomnost však v Kateřině vyvolává nepříjemné vzpomínky na bouřlivou přítomnost, a tak před ní odhaluje příběh muže, na něhož nikdy nezapomene ...

......................................

     Rozhodla jsem se dát do zástavy některé své šperky. Pokud jsem dnes večer chtěla být s Giacomem o samotě, potřebovala jsem peníze. Nechtěla jsem, aby vyprázdnil kapsy pokaždé, když mne bude chtít vidět - a Pier Antonio by nám nepomáhal, pokud by za to nedostal nějaký ten peníz. Po tom všem byl neustále zadlužený. Nedávno byl v Dóžecím paláci kritizován kvůli špatnému úvěru v jedné z poboček Lion´s Mouths. Jsou tam speciální nástěnky, které Benátčané využívají k oznamování pochybení ostatních.

.....................................

      Historický román, odehrávající se v Benátkách, vykresluje kouzelnou atmosféru města na lagunách v 18. století a odkrývá nepříliš známý portrét Giacoma Casanovy jako mladého muže. Svěží vyprávění o lásce, touze a životě plném nebezpečí.

Nakladatelství Brána 2018     www.brana-knihy.cz