Čáry života

Veronica Rothová  -  Nakladatelství CooBoo,  Albatros média a.s.  2017


     "Popravte ho," řekla jsem hlasem, který jsem sama nepoznávala.  Jeden z dozorců o krok ustoupil a zatáhl za konec provazu, který byl provlečen okem ve stropu, jako když je jehla navlečená na niť. Tahal, dokud se vězeň nedotýkal země jen konečky prstů. Pozorovala jsem jeho tvář, jak postupně rudne a potom fialoví. Zmítal se. Chtěla jsem uhnout pohledem, ale nešlo to."

.....................

     Autorka bestsellerové série Divergence Veronica Rothová přichází s novým Fantasy světem, velice vzdáleným naší realitě. Mnoho planet, mnoho ras, mnoho soupeřících rodů. Orákula, která znají budoucnost a jedinci, kterým orákula předpoví jejich budoucí osud.

......................

     "To jediné, co jsem o Thuvhesanech věděla - samozřejmě kromě toho, že to jsou naši nepřátelé - bylo, že mají tenkou kůži, kterou je snadné proříznout a že se věnují pěstování ledokvítí, které je hybnou silou celé jejich ekonomiky. Na matčino naléhání jsem se naučila jejich řeč - šotetské šlechty se otcův zákaz užívání cizích jazyků samozřejmě netýkal - ale kroutil se mi z ní jazyk, zvyklý na ostré, tvrdé zvuky šotetštiny a ne na rychlé ševelení Thuvhesanů."

............................

      Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, v galaxii, ve které mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Většina dokáže ze svého daru vytěžit to nejlepší, ale Akos a Cyra jsou kvůli němu zneužíváni.


Nakladatelství CooBoo, Albatros média 2017

www.cooboo.cz     www.albatrosmedia.cz