Být wellness = cítit se dobře


Celou tuto novou rubriku právě teď začínáme stavět a vkládat jak starší, tak i zcela nově natočená videa, nafocené fotografie a sestavené doprovodné texty - předem děkujeme za trpělivost - denně přidáme nové materiály, informace, zajímavosti a videa :-)


     Podle Wikipedie je Wellness velice široký pojem, obsahující jak stránku ducha, tak těla. Primárně, slovo wellness znamená cestu k souladu mysli, duše a těla. Cílem je, aby se člověk cítil dobře, což by tedy mělo plynout z duševní, fyzické, okolní a sociální pohody. Co se týče wellness, tak by především mělo jít o lidské zdraví, a to zdraví fyzické i psychické. Wellness jde ruku v ruce se zdravým životním stylem.

      Podle nás, redakce internetové televize Mozaika, je v podstatě "být wellness" naším hlavním redakčním mottem, protože dlouhodobou prioritou naší produkce je, abychom vám, divákům, přinášeli pozitivně a konstruktivně laděná videa, rozhovory a reportáže z oblasti zdraví, cestování, sportu, soběstačnosti, zdravé stravy a vaření, práce s vnitřní energií, zajímáme se o inspirativní lidi, dění, firmy, kulturu, umění, módu, akce ... a i v našich recenzích nekritizujeme, ale chválíme takové výrobky, služby, firmy a lidi, kteří si to podle nás zaslouží. Internetová televize Mozaika vždy byla, je a bude "wellness" v celém rozsahu a významu tohoto slova. Jen si to nyní o to ostřeji a jasněji uvědomujeme :-)


Co znamená celkově "cítit se dobře"

nelze oddělit jedno od druhého

Nelze oddělit jedno od druhého, ale také nelze nevnímat jednotlivé složky našeho života. Je třeba se věnovat udržení zdraví, dokud jej máme, fyzické kondici, dokud to jde, spokojeným vztahům, na kterých je třeba denně pracovat, vnitřní energii, kterou je třeba udržet, trénovat a čistit .... a to vše a mnohé další udržovat ve vyvážené rovnováze a harmonii, souladu a spolupráci.

wellness, relax a balneo procedury

koupele, masáže, zábaly, sauna, kosmetika...

Vše, co se dnes praktikuje v nejrůznějších wellness, relax a balneo (léčebných) studiích, salonech, hotelech - jak co vypadá, jak to účinkuje, pro koho je to vhodné, léčivé účinky, ukázky procedur, relax a odpočinové služby, pro ženy i kosmetické a zkrášlující služby ... to vše vám ve videoreportážích předvedou moderátorky televize Mozaika na vlastní kůži.

wellness, relax a balneo hotely, penziony, salony, studia a lázně

Inspirace kam si zajet na výlet, dovolenou a za zdravím

Někdy je těžké si z přemíry nabídek vybrat, kam jet na výlet, neno dovolenou, či léčebně relaxační pobyt. Někdy vyrazíte s rodinou, jindy ve dvou s partnerem/partnerkou, nebo dáte přednost klidu a odpočiku jen tak o samotě. Poradíme vám, kam jet a co je kde zajímavé a inspirující.

Wellness kosmetika, doplňky, přístroje

Co lze opravdu doporučit jako kvalitní

Články, videa a recenzní stránky zajímavých výroků, přístrojů, doplňků pro stravu a výživu, přírodní, bio, léčebné a wellness kosmetiky, koupelových solí, vonných olejů a pod ...

Cvičení pro aktivaci energetického těla

Sestavy Toltéckých "Magických pohybů"

Cvičení, které je vhodné pro úplně každého a které vrací vydanou a rozptýlenou vnitřní energii do vašeho těla, do center životní síly - aby vám byla opět k praktickému užitku ve vašem reálném životě.

Cvičení pro udržení zdravé fyzické kondice

strečink, lehké posilování, sport

Vše, co vám pomůže k udržení dobré fyzické a zdravotní kondice. Uvolňování a strečink, kalanetika a lehé posilování, rekreační sporty, turistika, plavání - jak, kde, kdo a kdy ... pro vaši vitalitu, svěžest, zdraví a pohodu.

wellness "sparring" pro zdravou sebedůvěru

umět se bránit znamená mít zdravou sebedůvěru

Wellness sparring plní dvě užitečné a pozitivní funkce najednou - jeho praktikováním s kýmkoli ve dvojici se jednak učíte základy praktické sebeobrany, dále se pohybujete a zlepšujete své podvědomé reakce, stabilitu, vyváženost a jistotu svého celkového pohybu těla (kroků, pozic, otoček a pod ...) a také velmi nenásilně se udržujete v kondici, shazujete nadváhu ... sparring simuluje souboj v reálné situaci, je ale veden pomalu, lehce, měkkce, bez napětí, bez dynamické síly.

Další zajímavá (i ta starší) autorská videa z naší produkce s podobnou tématikou :