Bylinkopedie

kolektiv autorů  -  nakladatelství C PRESS Brno  2019        www.albatrosmedia.cz


Bylinkopedie

kolektiv autorů - nakladatelství C PRESS Brno 2019 www.albatrosmedia.cz


     Prospěšné účinky mnoha zástupců rostlinné říše jsou známy už po tisíciletí. Souhrnně je označujeme jako bylinky, bez ohledu na to, zda jde o stromy, nebo křehkou zeleň, rašící z půdy v jejich stínu. Používáme je k léčbě nejrůznějších fyzických i duševních chorob a oceňujeme jejich nepopiratelné přínosy v oblasti celkového zdraví a psychické i tělesné pohody.

     Mechanismus jejich působení lze rozdělit do dvou skupin. Bylinky v té první bývají předepisovány tak, aby byl zaručen jejich účinek na organismus přesně zacíleným způsobem. Takto přímo působí například třezalka. Jiní představitelé zelené lékárny podporují přirozený léčivý proces nepřímo - posilují orgány a tělní systémy, díky nimž si náš organismus s nežádoucími stavy poradí zcela sám. Někdy tyto bylinky nazýváme také povzbuzujícími a patří sem třeba černý bez, nebo šalvěj.

     Způsobů využití blahodárných účinků bylinek je mnoho, ne všechny však lze aplikovat univerzálně. Proto v této knize rozebíráme nejenom konkrétní zástupce rostlinné říše včetně jejich účinků, ale doporučujeme také nejvhodnější způsoby jejich zpracování. Pozorný čtenář si vybere z okamžitě aplikovatelných receptů (zejména čajů a odvarů), ale také z velmi účinných receptur, vyžadujících ovšem pečlivější přípravu (tinktury a pod ...).

      Naše kniha představuje esenci toho nejlepšího, co pro vás už několik let připravujeme. Lze ji používat jako praktický manuál, řešící aktuální zdravotní potíže, nebo jako půvabného a čtivého průvodce, jenž vám umožní proniknout do kouzelného světa bylinek mnohem hlouběji a dozvědět se tak mnoho zajímavého. V každém případě doufáme, že vám naše řádky budou přinášet jen a jen radost.

.............................

     Velká kniha bylin a rostlin, které známe z české přírody, vhodná pro zapálené bylinkáře, milovníky lidového léčitelství, nebo majitele zahrad. Encyklopedie i praktická příručka v jednom plná fotografií, užitečných rad a zdravotních tipů. Najdete zde nejznámější a nejpoužívanější bylinky s návody, jak je pěstovat, k čemu je používat a jak si připravovat léčivé přípravky.

Další zajímavá a doporučená videa z originální autorské produkce NET-TV Mozaika EU :