Blues o Modrém pokoji

Kateřina Jančaříková, Nakladatelství KMS  s.r.o.  2007


     Byla jednou jedna šestiletá holčička. Bydlela s tatínkem a maminkou v malém bytě ve velkém šedivém panelovém domě. Dopoledne chodila do školy a odpoledne do družiny. Nejraději měla prázdniny a dny, kdy chodila domů "po o".

     Tatínka měla hrozně moc ráda. Chodil s ní pozorovat šneky, lovit motýly a sbírat kytičky do herbáře. Každou první neděli chodili do Písnice na bazar drobného zvířectva. Tatínek nakoupil spoustu losů do tomboly a pokažé vyhráli nějaké zvířátko. Tatínek dokázal maminku vždycky přemluvit, aby si ho holčička mohla nechat. Tatínek chodil s holčičkou k doktorovi, když byla nemocná. A před spaním jí četl krásné knížky. Tatínek byl prostě skoro pořád s holčičkou. Nejen při hraní, ale i při práci. Měl totiž svůj psací stroj u ní, v "Modrém pokoji". Nemohla ho sice moc často vyrušovat, protože psal důležité věci, ale kdykoli chtěla, tak se na něj mohla podívat. A to jí docela stačilo.

........................

     Osobně laděný příběh ženy hluboce ovlivněné rozvodem rodičů. Bezbranný pohled dítěte prochází proměnami dospívání.  Na pozadí události "sametové revoluce", která ji zastihla jako studentku, se odvíjí autorčina cesta hledání smyslu života. Dosáhne vnitřního vyrovnání a smíření?

Nakladatelství KMS s.r.o.  2007

www.kmspraha.cz