Bible vítězů - Alastair Campbell  

Grada 2016


      "Existuje strašná spousta věcí, kterou nejlepší podnikatelé umějí lépe, než nejlepší politici. A ještě lépe, než špičkoví podnikatelé a politici umějí spoustu věcí dělat špičkoví sportovci.  Tak místo toho, abych vytvořil příručku, jak vyhrávat, vznikla spíš analýza vítězů - co jsou zač, jak to dělají a jak můžeme my všichni ve svých životech uplatnit některá z jejich poučení."

     Svatá Trojice  -  strategie, vůdcovství a týmový duch, tím Bible vítězů začíná. Druhé část "Všechno je v hlavě" rozebírá jednotlivé složky vítězné mentality. Třetí část "Jak vystoupit z davu" sleduje tři nepostradatelné ingredience, potřebné k tomu, aby člověk dosáhl pokroku : být otevřený smělým myšlenkám, mít hlad po inovacích a být připraven nechat se vést holými fakty a daty bez předsudků a bez všeobecně přijímaných "pravd".

     Čtvrtá část "Jak změnit nezdary ve svou výhodu" se zabývá tím, jak fungují velcí krizoví manažeři a popisuje různé stránky houževnatosti.

     "Jako celoživotního republikána by mě, když jsem tuto knihu začínal psát, ani nenapadlo, že skončím zjištěním, že Alžběta II. je jedním z největších a nejtrvalejších vítězů naší doby."

Nakladatelství Grada 2016

www.grada.cz