Bella figura

Kamin Mohammadi,  Nakladatelství METAFORA 2018 dotisk GRADA 2019   www.metafota.cz     www.grada.cz


Bella figura

Kamin Mohammadi, Nakladatelství METAFORA 2018 dotisk GRADA 2019 www.metafota.cz   www.grada.cz   


    "Bella figura" znamená mnohem víc než jen image, krásu, nebo sebeprezentaci ....je to životní styl. Jak s elegancí jednat s druhými ve všech možných situacích. DObré způsoby, takt a jemnost jsou základním prvkem. Vyznavači stylu Bella figura si navíc umějí nejen s přáteli vychutnat dobré jídlo v příjemném prostředí - a v žádném případě se nebojí bláznivě zamilovat.
     Pokud vás okouzlily knihy "Jíst,meditovat, milovat", či "Francouzky netloustnou", Bella figura vás určitě dostane. Najdete v ní vše, co Florencie nabízí - jídlo, víno, lásku, přátelství, eleganci, zdraví, spiritualitu a v neposlední řadě také nápadité recepty na skvělá italská jídla. Každému přináší inspiraci, jak radostně žít.
........................
     Šla jsem stejnou cestou, kterou jsem včera večer přijela taxíkem a snažila jsem se zorientovat. Přes most a po silnici s tak úzkými chodníky, že pokaždé, když se kolem prohnal autobus, musela jsem se prudce nadechnout, abych nepřišla o žebro. Zdi budov, tyčících se nade mnou, tvořily veliké šedé kamenné desky, místy odhalené opadanou omítkou. Veliké obloukové vchody vedly do obchodů s vybledlými dřevěnými podlahami, nablýskanými vitrínami a dovedně naaranžovaným oblečením. Některé byly doplněné starými vystupujícími železnými mřížemi.
     Došla jsem na náměstí Plazza Santa Groce, které bylo v denním světle úplně stejně skvostné. Jak jsem stála uprostřed piazzy zalité sluncem, pod oblohou, kterou by mohl klidně namalovat Tiepolo, plné kaluží od deště z předešlého večera, odrážejících mraky, zaslechla jsem poletavé tóny akordeonu. Mou deprasí se prodral nový pocit, téměř neodolatelná touha tančit.
.......................
     Kamin Mohammadi opustila stresující zaměstnání v Londýně. Se zlomeným srdcem, nešťastná, nespokojená sama se sebou, přijíždí do Florencie, kde jí přítelkyně přenechala na čas byt. Během 12 měsíců objevuje Kamin krásu a radosti každodenního života. Postupně se učí žít jinak a vnímat každou chvíli všemi smysly. Pořádně se zamiluje, odmiluje, aby nakonec znovu propadla lásce, zbavuje se nadbytečných kilogramů, získává ležérní nadhled a sebejistotu.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :